Formacionet zyrtare, Spanjë-Kosovë (FOTO LAJM)

Kosova sonte zhvillon sfidën e dytë kualifikuese për Kampionatin Botëror, “Katar 2022” (ndaj Spanjës)

Dardanët e humbën takimin e parë në “Fadil Vokrri” nga Suedia, ndërsa Spanja ka regjistruar një fitore dhe një barazim në dy ndeshjet e para.

Objektivi i përfaqësueses së Bernard Challandes është që të bëjnë lojë të mirë përballë ekipit të Luis Enriques në përpjekje që të nxjerrin rezultat pozitiv në Estadio de La Cartuja të Sevillas.

 

 

Shtuar 31.03.2021 07:03

Tags: ,