EXIT POLL nxjerr fituese LDK: Burim Berisha e fiton edhe një mandat në Fushë Kosovë

Me 50.5 përqind, Burim Berisha nga LDK-ja ka fituar edhe një mandat për të udhëhequr me Fushë Kosovën, sipas Exit Pollit të fundit.

I dyti Enver Bajçinca nga Lëvizja Vetëvendosje me 33.2 përqind, i treti Rrahim Tërnava nga PDK-ja me 14.6 përqind dhe i fundit Hasan Ismajli nga AAK-ja me 1.7 përqind, sipas klankosova.tv/albeu.com/


Shtuar 17.10.2021 19:21