EMRAT/ ILD nis hetim disiplinor për tre anëtarë të KLP-së

Inspektorati i Lartë i Drejtësisë (ILD) ka nisur hetim disiplinor për 3 anëtarë të KLP-së; Alfred Ballën, Nurihan Seitin si dhe Tartar Bazajn.

Njoftimin e nisjes së procedimit për Ballën, Sitin dhe Bazajn e ka dhënë vetë KLD, ku thotë se të tre anëtarët gjatë mbledhjes i kërkuan kryetarit Gent Ibrahimi që t’i drejtohej me shkresë Kuvendit për rastin e tyre./albeu.com


Shtuar 20.10.2021 20:55