EMRAT/ Autorë të 11 grabitjeve në Greqi, bien në pranga dy shqiptarë

Policia greke ka vënë në pranga 2 shqiptarë të cilat nga tetori i 2020 deri në korrik të 2021 kanë vjedhur 11dyqane në zonat e Ano Polis, Toumpa, Kalamaria, Sykeon, Polichni dhe Evosmos.

Identiteti dhe fotografitë e tyre janë bërë publike nga Prokurori i Gjykatës së Shkallës së Parë të Selanikut.

Të arrestuar janë: Dritan Merko, i cili njihet edhe me disa emra të tjerë dhe Kastriot Kryemadhi./albeu.com


Shtuar 21.10.2021 16:04