Eksperti zgjedhor: 62% e të rinjve kanë votuar opozitën

Të ftuar në studion e Abcnews, ekspertët e komunikimit dhe zgjedhjeve kanë treguar lidhur me projeksionet për zgjedhjet që u zhvilluan ditën e sotme.

Sipas Agim Tutulanit, nga të dhënat paraprake mendohet se në kutitë e votimit  62% e të rinjve kanë votuar opozitën.

Ndërkohë, mësohet se pjesëmarrja në zgjedhje sipas KQZ është 48.56 për qind.

 

 


Shtuar 25.04.2021 20:56