Efekti Delta, Kosova regjistron 72 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, Ministria e Shëndetësisë në Kosovë janë shënuar 72 raste pozitve me COVID-19.

Numri i rasteve të reja prej disa ditësh po pëson rritje të ndryshme, dhe kjo mund të vijë si pasojë e variantit Delta.

Gjithashtu, Ministria e Shëndetësië njofton se janë shëruar vetëm 17 pacientë./albeu.com


Shtuar 29.07.2021 15:11

Tags: