E zbuloi te Palermo, Zamparini tregon shkëmbimin e mesazheve me Dybala: Largohu nga Juve

Maurizio Zamparini rrëfeu shkëmbimin e mesazheve me sulmuesin e Juves, i cili ende nuk po rinovon kontratën.

Ish numri një i Palermos e solli Dybalan në Itali në 2012 dhe tani, pas disa vitesh po i jep disa këshilla për të ardhmen.

“Unë e dua shumë atë. Ai është një kampion. Më bëri një kënaqësi të madhe ta shihja atë duke shënuar kundër Napolit tha ai për Radio Sportiva.

I dërgoj mesazhe duke i thënë që të largohet nga Juventus, ai duhet të jetë bërthama e ekipit dhe të jetë një ndërtues i ndeshjes. Meqenëse Ronaldo ka qenë se Ronaldo i bën vetë të gjitha tani nuk është më Dybala që ne e dimë”. /albeu.com/


Shtuar 9.04.2021 19:51