“E nisi me 77 mandate e darka e gjeti me 73”, gazetari ironizon Ramën

Gazetari Artan Hoxha ka ironizuar rezultatin e deritanishëm të zgjedhjeve i cili përgjatë orësve të pasdites ka pësuar një kthesë të madhe.

Artan Hoxha thotë se PS e nisi ditën me 77 mandate dhe darka e gjeti me 73 mandate ndërsa shton se sa më shumë bien mandatet, aq më shumë shtohen patronazhistët.

“Udheheqesi e nisi diten me 77 mandate, por darka e gjeti me 73 mandate…

Sa me shume bien mandatet nga projektimi elektoral, aq me shume shtohen “patronazhistet” rrotull “Xhamllikut”, shkruan Artan Hoxha. /albeu.com/

 


Shtuar 26.04.2021 21:00