Komiteti i Ekspertëve në konferencë: Bie ndjeshëm numri i të infektuarve

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka dalë në një konferencë për shtyp për situatën e epidemisë dhe masat AntiCovid.

Sipas tyre ka një rënie të ndjeshme të shifrave të të infektuarve në COVID-19, ndërsa ka rënë edhe numri i persona të shtruar në spital.

Sipas ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu do të vijohet të tregohet kujdes me masat edhe në vazhdim, teksa Komiteti ka vendosur heqjen e karantinës 14 ditore për Maqedoninë dhe Greqinë.