Blindohet banesa në Elbasan, policia aksion “blic”

Policia po zhvillon kontrolle të gjera në qytetin e Elbasanit.

Forcat e rendit kanë rrethuar një banesë.

Dy persona janë shoqëruar nën masa të rrepta sigurie. Shoqërimet janë bërë nga Forcat Operacionale të maskuara. Ende nuk dihen motivet dhe nuk ka ende një deklaratë zyrtare.

Nuk dihet ende identiteti i tyre si dhe arsyeja pse janë shoqëruar, ndërsa dyshimet e para janë se blutë kishin informacion se brenda në banesë ka armë dhe drogë.


Shtuar 23.03.2021 19:35