E BUJSHME/ “Messi dhe Neymar do të luajnë përsëri bashkë”

Andre Cury, ish-agjenti i Neymar për dhjetë vjet, befasoi me disa deklarata për të ardhmen e brazilianit.

Cury, i cili është në Argjentinë për të mbyllur transferimin e ish-lojtarit të Atlético de Madrid Santos Borré në Palmeiras, dha një intervistë për El Litoral.

“Neymar ka dyert e Barcelonës të hapura, katalanasit e dinë që largimi i tij ishte gabim dhe madje edhe ai vetë e kuptoi atë disa kohë më vonë. Unë isha në Barcelonë për dhjetë vjet, unë njoh çdo cep të qytetit. Unë do të isha shumë i lumtur që Neymar të shkonte në Barcelona ”, tha ai.

Cury shtoi: “Dy vite më parë, Neymar zyrtarisht më kërkoi të kthehesha në Barcelonë, ne u përpoqëm dhe ishim shumë afër që ta nxirrnim atë nga Parisi, por për shkak të disa detajeve nuk ndodhi” .

Në mbyllje të intervistës, agjenti i futbollistëve tha diçka të jashtëzakonshme: “Laporta është i vetmi që mund t’i bashkojë përsëri. Messi nuk do të largohet nga Barcelona. Ai vendosi që historia e tij të ishte në Barcelonë dhe unë jam shumë i qartë për këtë. Po. Neymar do të luajë përsëri me Messin, por do të jetë në Barcelonë.


Shtuar 19.03.2021 17:41