DOSJA 339/ Lirohet nga burgu “Niçja” i Shijakut dhe tre anëtarë të tjerë të grupit “Volvo 4”

Është liruar nga qelian Astrit Avdylaj i njohur si “Niçja i Shijakut” së bashku me tre anëtarë të tjerë të grupit.

Shkak është bërë kalimi i afateve të paraburgimit. Sipas ligjit duhen 12 muaj paraburgim deri në dhënien e vendimit.

Deri sot kane kaluar 14 muaj dhe ende nuk është dhene vendimi i shkalles së parë për nicen e 3 te tjerë të hetuar si pjesë e grupit Volvo 4  të dosjes 339, bën të ditur Abcnews.al.

Gjykata ka caktuar masen e sigurise arrest ne shtëpi me mbikqyrje policore 24 ore tek dera.


Shtuar 26.07.2021 22:45