Doli për të ndërruar gomën, si i shpëtoi shpërthimit shoferi në Vlorë

Në autostradën Vlorë – Fier një automjet Mercedes Benz ka marrë flakë.

Drejtuesi i mjetit tregon se në momentin që ka dalë për të ndërruar gomën e makinës ka vënë re se motori kishte marrë flakë.

Pas ndërhyrjes së menjëherëshme të zjarrëfikses janë arritur të shuhen flakët të cilat dogjën pjesën e motorrit.

Grupi hetimor po heton për shkaqet e zjarrit dhe pse deri tani dyshohet për një shkendijë elektrike. /albeu.com/


Shtuar 27.03.2021 11:10

Tags: ,