Dita nis me temperatura të larta, si do të jetë moti në vijim

Me ardhjen e të nxehtit afrikan ën rajonin e Ballkanit, vendi është nën ndikimin e temperaturave të larta. Këto kushte atmosferike, sipas Meteoalb, mbeten gjatë gjithë ditës në vend edhe pse mbrëmja sjellë kalime vranësirash në zonat Verilindore dhe Juglindore, por pa reshje.

Temperaturat e ajrit rriten sërisht mëngjesit dhe mesditës duke luhatur ekstremumet ditore nga 13°C deri në 37°C./albeu.com


Shtuar 22.06.2021 08:07