Del fotoja, kush është 56 vjeçari që vrau gruan me sëpatë e vari veten pas konfliktit në familje (FOTO LAJM)

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja makabre në Librazhd, ku një krim brenda familjes ka marrë dy jetë. Burri, shtetasi Qemal Bici, ka vrarë fillimisht gruan e tij, Menderie Bicin me sëpatë.

Pas krimit të rëndë, autori ka vrarë veten duke u vetëvarur. Burri që shikoni në foto është autori i krimit të rëndë.

Burimet për albeu.com bëjnë me dije se në momentin e vrasjes, në familje nuk gjendej asnjë prej fëmijëve. Por kanë qënë fëmijët ato që kanë gjetur kufomat e prindërve të tyre dhe kanë lajmëruar për ngjarjen e rëndë.

Çifti ishin prindër të katër fëmijëve, ku ka qenë pikërisht njëri prej tyre, që i ka gjetur ata të pajetë. Fëmija ka parë fillimisht të ëmën e pajetë në banesë dhe më pas edhe babanë e varur në pemë.

Nga informacionet paraprake, ende nuk bëhen me dije shkaqet e krimit të rëndë, ndërkohë policia ndodhet në vendngjarje dhe po heton për zbardhjen e plotë të saj.

Librazhd/ Informacion paraprak

Në fshatin Dragostunjë, Librazhd, në banesë shtetasi Q.B., rreth 56 vjeç, në rrethana ende të paqarta dyshohet se ka vrarë me mjet të mprehtë ( sopatë) bashkëshorten e tij shtetasen M.B., rreth 53 vjeçe dhe më pas ka varur veten.

Grupi hetimor nën drejtimin Prokurorisë ndodhet në vendgjarje dhe po punohet për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

 

Shtuar 7.06.2021 07:06