“Dëgjuam të bërtitura”, fqinjët flasin për vrasjen e 21 vjeçarit shqiptar në Londër

Detaje të reja bëhen me dije nga vrasja e 21 vjeçarit shqiptar në Londër.

Renato Geci u qëllua për vdekje me thikë nga një 31-vjeçar në perëndim të Londrës. Ndërkohë policia ka arrestuar dy persona, mes tyre dhe një grua e cila akuzohet se ndihmoi autorin.

21 vjeçari u sulmua gjatë një përleshje në Hounsloë rreth orës 3.20 të mëngjesit të hënën. Bëshkë me 21 vjeçarin, ka mbetur i plagosur edhe një shqiptar tjetër i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Njëri për fqinjëve ka deklaruar se ngjarja ishte shumë tronditëse. “Dëgjuam të bërtitura. Të gjithë banorët po më pyesin se çfarë ka ndodhur”, rrëfeu ai.

Shtuar 26.03.2021 08:03