Danimarka heq kufizimet me Shqipërinë, çfarë duhet të dini para se të udhëtoni

Danimarka ka hequr kufizimet për hyrjen e udhëtarëve shqiptarë me pasaportë biometrike. Lajmin e ka dhënë TIA përmes një postimi në Facebook, ku ka njoftuar se për të udhëtuar mjafton të keni kenë një PCR të 72 orëve të fundit, test antigen ose çertifikatën e vaksinës së aprovuar nga EMA.

Njoftimi i TIA

Danimarka

Danimarka, nga sot, më 25 Qershor 2021, heq kufizimet për hyrjen e udhëtarëve shqiptarë me pasaportë biometrike. Qytetarët shqiptarë mund të udhëtojnë, mjaft të kenë një PCR të 72 orëve të fundit, test antigen ose çertifikatën e vaksinës së aprovuar nga EMA.

Ju bëjmë me dije se vaksinat e miratuara nga EMA për hyrjen në Danimarkë, janë Pfizer, Moderna, AstraZeneca dhe Johnson & Johnson.

Nuk duhet test për:

1) Për pasagjerët nën 15 vjeç

2) Pasagjerët që vërtetojnë rezultatin pozitiv të testit Covid-19 mes periudhës 14 ditë dhe 8 muaj nga dita e udhëtimit

Ju falenderojmë për bashkëpunimin,

Tirana International Airport ./albeu.com


Shtuar 25.06.2021 18:34