COVID/ Numër i lartë viktimash në Maqedoninë e Veriut, bilanci i 24 orëve të fundit

14 viktima dhe 396 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar në Maqedoninë e Veriut në 24-orët e fundit.

Lajmin e bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë, e cila na informon se gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar 4.858 testime.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 207 pacientë të shëruar nga Covid-19, ndërkaq, 14 pacientë e kanë humbur betejën me korona virusin./albeu.com/


Shtuar 29.12.2021 14:38