Panik në ajër! Avioni me fluturim nga Londra goditet nga turbulencat, një i vdekur dhe dhjetëra të plagosur

Një pasagjer ka humbur jetën dhe më shumë se 30 të tjerë janë plagosur në një fluturim të Singapore Airlines nga Londra në Singapor, pasi u godit nga turbulenca të forta.

Boeing 777-300ER me destinacion Singaporin, u ul në orën 15:45 me orën lokale, në Bangkok.

Në avion kishte gjithsej 211 pasagjerë dhe 18 anëtarë të stafit, tha linja ajrore në një deklaratë.

“Singapore Airlines i ofron ngushëllimet më të thella familjes së të ndjerit”, thuhet në njoftim./albeu.com


Shtuar 21.05.2024 12:27