Ndahet nga jeta në moshën 92-vjeçare aktori i njohur

Aktori i njohur, Austin Stoker ka ndërruar jetë në moshën 92-vjeçare, në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni.

Ai njihet më së shumti për rolin e tij në filmin aksion të John Carpenter “Assault on Precinct 13”.

Lajmin e trishtë e dha gruaja e tij, Robin Stoker, përmës një postimi në Facebook, duke e përshkruar atë si ‘dashuria e jetës’.

Sroker i lindur në Trinidad përpara se të transferohej në New York për të ndjekur një karrierë të biznesit të shfaqjes, ai u shfaq fillimisht në “The Get-Man”, “Abby”, “Airport ’75”, “Time Walker”, “The Zebra Killer” dhe “Combat Cop”.

Në vitin 2019, ai u shfaq në “Rob Zombie horror 3 From Hell” dhe në fillim të këtij viti u vlerësua në komedinë “Give Till It Hurts”.


Shtuar 11.10.2022 19:18