Bllokohen dy lokale të përshtatura për lojëra fati në Cërrik, në pranga dy administratorët

Policia ka arrestuar në Cërrik administratorët e dy lokaleve, të cilat ishin përshtatur për organizimin e veprimtarisë së kundërligjshme të lojërave të fatit.

Gjithashtu janë sekuestruar 2 aparate celulare që përdoreshin për lojëra fati dhe 250 000 lekë të përfituara nga lojërat e fatit.

Njoftimi i policisë:

Cërrik, Elbasan/Finalizohet operacioni policor i koduar “Loja e fundit”.

Bllokohen 2 ambiente (lokale) që ishin përshtatur për organizimin e veprimtarisë së kundërligjshme të lojërave të fatit.

Arrestohen në flagrancë 2 shtetas, administratorë të këtyre lokaleve.

Procedohen në gjendje të lirë 5 shtetas, pasi u kapën duke luajtur lojëra fati, në këto dy lokale.

Sekuestrohen 2 aparate celulare që përdoreshin për lojëra fati dhe 250 000 lekë të përfituara nga lojërat e fatit.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Cërrik, në bashkëpunim me shërbimet e Forcës së Posaçme “Shqiponja”, bazuar në informacionet e siguruara nga inteligjenca informative, për 2 raste të veprimtarisë së paligjshme të lojërave të fatit, organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Loja e fundit”.

Si rezultat i këtij operacioni u arrestuan në flagrancë shtetasit L. K., 37 vjeç dhe E. K., 25 vjeç, të dy banues në Cërrik.
Këta 2 shtetas kishin përshtatur lokalet që administronin, për organizimin e veprimtarisë së kundërligjshme të lojërave të fatit.

Gjatë kontrollit në ambientet e këtyre lokaleve, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, 2 aparate celulare që përdoreshin për lojëra fati (baste sportive) dhe 250 000 lekë të dyshuara të përfituara nga kjo veprimtari e kundërligjshme.

Në vijim të veprimeve u referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit P. P., F. D., R. S., F. S. dhe Sh. S.

Këta shtetas u kapën në flagrancë gjatë kontrollit nga shërbimet e Policisë, duke vënë baste sportive, në lokalet që administroheshin nga shtetasit e arrestuar.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Elbasan, për veprime të mëtejshme./albeu.com


Shtuar 30.03.2023 13:42