Bilancet e fundit me Covid-19 në Maqedoni e Veriut

Sipas raportit të Ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut është regjistruar rritje e të prekurve nga covid-19 duke shkuar numri në 593.

Nga Instituti i Shëndetit Publik (ISHP) njoftojnë për 415 të shëruar dhe 14 të tjerë e kanë humbur betejën me Covid-19. /albeu.com/


Shtuar 2.11.2021 17:11