Basha: Shkodra, një nga skenat e krimit të 25 prillit

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhet sot në Shkodër në një takim me qytetarët. Gjatë fjalës së tij, Basha tha se Shkora është një nga skenat e krimit të 25 prillit, ku regjimi Rama-Doshi blenë votat me paratë e krimit.

“Sot nga Shkodra e krenarise kombetare më vjen keq të pohoj se jemi në një nga skenat e krimit të 25 prillit. Këtu hileja e regjimit Rama-Doshi fshehu koncesionin e Partisë Socialiste si kamuflazh nën siglën e PSD-së.

Por sikurse e dinë shkodranët dhe e gjithë Shqipëria, nuk ka PSD. Ka një ndërmarrje të përbashkët të Edi Ramës dhe të Tom Doshit për të fshehur nën siglën e kësaj ndërmarrjeje, të padëshiruarin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Nuk ka PSD, sepse ka tre kandidate të dalë nga masakra zgjedhore e 25 prillit, që të tre drejtorë të Partisë Socialiste. Nuk ka as PSD, as PS, por është regjimi Rama-Doshi që bleu me paratë e grabitura të shqiptarëve mjerimin që j’ua ka shtruar në sofra çdo familje shkodrane dhe shqiptare”, tha Basha./albeu.com

Shtuar 19.05.2021 11:18