Asnjë vdekje dhe 6 rastë të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 6 raste të reja me COVID-19 dhe anjë viktimë. Gjithashtu, ISHP bën me dije se nuk ka pasur asnjë të shëruar dhe numri i rasteve aktive është 153.

Që nga fillimi i pandemisë, në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 155.706 raste, prej të cilëve 150.067 janë shëruar, kurse 5.486 kanë ndërruar jetë./albeu.com

Shtuar 3.07.2021 14:45