Asnjë humbje jete dhe 4 raste me Covid-19 sot në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë regjistruar 4 raste me Covid-19 dhe asnjë humbje jete. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se sot janë shëruar 32 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.824. Në total numri i rasteve aktive është 282.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 162 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.827.989 doza të vaksinës./albeu.com

Shtuar 17.05.2022 15:12