Aksioni i Berishës, Meta: Sa më shumë kohë kalon aq më tërheqës dhe demokrat bëhet (VIDEO)

Presidenti Ilir Meta është pyetur nga gazetarët se çfarë mendon për aksionin e Sali Berishës, i cili është zotuar të rikthejë sovranitetin e PD-së, pas përjashtimit të tij nga grupi parlamentar.

Në lidhje me këtë temë, Meta u shpreh: “Nuk dëshiroj të merrem me çështje të tilla sepse nuk është kjo detyra ime. Berisha nuk mund të rri pa thënë që është si vera sa më shumë kohë kalon aq më tërheqës bëhet por edhe aq më demokrat bëhet”./albeu.com

 


Shtuar 17.09.2021 10:57