Aksidenti që i mori jetën 35 vjeçarit në Mamurras, arrestohet pas arratisjes shoferi

Një aksident me pasojë vdekjen e një 45-vjeçari ka nodhur në rrugën dytësore Laç-Mamurras në fshatin Gjormë.

Drejtuesi i automjetit u largua fillimisht nga vendi  i ngjarjes, por më pas është vetëdorëzuar në polici. Grupi hetimor në vendngjarje po punon për sqarimin e ngjarjes dhe zbardhjen e rrethanave të saj.

Më datë 30.05.2021, rreth orës 08:30 në rrugën dytësore Laç-Mamurras, në fshatin Gjormë, automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin A.V.,ka aksidentuar  shtetasin B.S.,rreth 45 vjeç, banues në Gjormë, Kurbin, i cili për pasojë ka gjetur vdekjen.

Nga ana e Policisë, po punohet për kapjen e drejtuesit të mjetit, i cili është larguar nga vendi i ngjarjes.

Grupi hetimor në vendngjarje po punon për sqarimin e ngjarjes dhe zbardhjen e rrethanave të saj.


Shtuar 30.05.2021 09:52