Aksident në Rrugën e Arbrit, plagosen 5 persona

Pasditen e kësaj të marte, një aksident është regjistruar në Bypassin e Klosit, ku një automjet tip furgoni i linjës Peshkopi-Tiranë, ka dalë nga rruga dhe për pasojë janë plagosur 5 persona.

Këta të fundit janë dërguar në spital për ndihmë mjekësore, dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Sakaq, policia ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

Njoftimi i Policisë

Klos/Informacion paraprak
Rreth orës 14.15, në bypass, Klos, shtetasi A.L., 55-vjeç, duke drejtuar automjetin tip furgon, ka humbur kontollin mbi drejtimin e mjetit dhe mjeti ka dalë nga rruga.

Si pasojë, kanë mbetur të lënduar 3 pasagjer, të cilët po marrin ndihmë mjekësore në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po kryen hetimet në vendngjarje.


Shtuar 28.05.2024 15:26