15 viktima dhe 487 të infektuar me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut kanë rezultuar me Covid-19 487 persona, nga 3.491 testime të realizuara.

Gjithashtu kanë humbur jetën 15 persona, ndërsa janë shëruar 1487 pacientë.

Në krahasim me Kosovë dhe Shqipërinë, Maqedonia e Veriut paraqitet me situatë më të përkeqësuar të Covid-19./albeu.com


Shtuar 20.10.2021 16:33