Kosovë/ Makina përfundon në lumin Drin, tre persona të plagosur

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme mbi lumin Drini i Bardhë në Pejë. Sipas mediave në Kosovë një makinë ka rënë në lumë, dhe për pasojë kanë mbetur të plagosur tre persona.

Makina ka rënë nga ura e lumit Drini i Bardhë. Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës në Kosovë, Fadil Gashi i cili tha se si pasojë e aksidentit janë lënduar 3 persona.

Të plagosurit janë dërguar në spitalin e Pejës dhe janë jashtë rrezikut për jetën.


Shtuar 24.05.2024 18:20