Piceria në Angli bën pica me gjethe ari dhe i shet për çmimin e pazakontë

Piceria Nonna Said në Glasgow bëri një picë të zbukuruar me fletë ari. Mirëpo, çmimi që mund ta blini këtë pjatë është vetëm 6,30 paund, që është 7,37 euro! Ky është një propozim i Limited Edition, me ar 23 karat, ndërsa pjata quhet “The Gold Digger” (= floriri) dhe shërbehet në ditë të veçanta në dyqan.

Kjo piceri ka nisur të eksperimentojë me arin në përgatitjet e saj. Përpjekja e saj e parë është një picë margaritare e zbukuruar me gjethe ari dhe pak pluhur ari të ngrënshëm në një kore.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nonna Said (@nonnasaidpizza)


Shtuar 12.11.2021 10:59