Nuk i ka prerë prej 25 vitesh: Diana ka thonjtë më të gjatë në botë (VIDEO)

Dijana Armstrong (63) hyri në Librin e Rekordeve Guinness si gruaja me thonjtë më të gjatë në botë. Gjatësia totale e thonjve të saj është 13 metra e pabesueshme, që do të thotë se një gozhdë është 1.3 metra e gjatë, shkruan albeu.com.

Për shkak të gjatësisë së thonjve, ajo ka hequr dorë nga shumë gjëra në jetë, si drejtimi i makinës dhe daljet për kafe me miqtë e saj. Siç thotë ajo, nuk i ka prerë thonjtë për 25 vite dhe arsyeja që i ka lënë të rriten pafundësisht është zemërthyese.

“Edhe si fëmijë i adhuroja thonjtë e mi, por edhe vajza ime Latisa, e cila më lyente çdo ditë. Fatkeqësisht, ajo ndërroi jetë në vitin 1997 kur ishte vetëm 16 vjeçe dhe më pas i thashë vetes që nuk do t’i prisja më thonjtë tha Dijana.

Ajo zbuloi se nuk mund të gjejë një estetiste që do të kujdeset për thonjtë e saj në detaje, ndaj i mirëmban ato vetë me ndihmën e familjarëve.

“Ndonjëherë i lëmoj dhe i lyej për më shumë se pesë orë. Është një punë shumë kërkuese dhe e vështirë përfundoi”, Dijana Armstrong. /albeu.com/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Guinness World Records (@guinnessworldrecords)