999 rezultate për

zgjidhjen

Konjufca i dëshpëruar me zgjidhjen e Veselit Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë se zgjedhja e Kadri Veselit si kryetar i ri i Kuven
Zaev: Ka perspektiva të mëdha për zgjidhjen e konfliktit me Greqinë Kryeministri Zoran Zaev ka vlerësuar sot se ka perspektiva të mëdha për zgjidhjen e çështjes së emrit, për shkak të marr
Lekaj flet për zgjidhjen e kryeparlamentarit Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj, njëherësh deputet i zgjedhur i Kuvendit të Kosovës, ka
Merkel: Fuqia e Bashar Asadit, më e madhe nga sa mendohej Kancelarja gjermane, duke përkrahur zgjidhjen politike të krizës siriane, u shpreh se fuqia e presidentit sirian ishte m
Lagje të Tiranës po "ngordhin" për ujë, por shikoni zgjidhjen e "zgjuar" të UKT-së (FOTO LAJM) Lagje të tëra në Tiranë janë duke vuajtur për pikën e ujit në këtë verë të nxehtë, por Ujësjellësi i Tiranës ka menduar
“Struganët për Strugën” me ultimatum për zgjidhjen e situatës së vendgrumbullimit të mbetjeve Prej ditës së nesërme do të fillojë sigurimi fizik prej 24 orëve në vendgrumbullimin e mbetjeve në Strugë i cili edhe so
Mustafa flet për problemet me Serbinë: Nyje për perspektivën evropiane Kryeministri në ikje, Isa Mustafa ka deklaruar se zgjidhja e çështjes serbe në Kosovë dhe e problemeve me Serbinë është
Nusja e Alban Dudushit gjen zgjidhjen perfekte për ti shpëtuar vapës Ka kaluar shumë pak kohë që kur bashkëshortja e Alban Dudushit, Bieta Sulo ka sjellë në jetë fëmijën e tyre të parë dh
Hoxhaj nga Trieste: Shoqëria civile në Serbi të favorizojë njohjen e Kosovës Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka marrë pjesë sot në Forumin e Shoqërisë Civile, që u mbajt në ku
Arsenal mendon se e ka gjetur zgjidhjen e situatës së Sanchesit Arsenal po mundohet të zgjidhë ngërçin e krijuar nga situata e Alexi Sanches. Topçinjtë i trembin dhe një viti të mbetur
Struganët japin 15 ditë afat për zgjidhjen e problemit me deponinë Struganët u japin afat prej 15 ditëve autoriteteve lokale dhe qendrore ta zgjidhin problemin me deponinë e qytetit, përk
Nimetz mesazh qeverisë së re: Zgjidhja e emrit, prioritet i lartë i qeverisë së re Ndërmjetësuesi për çështjen e emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë, Mattew Nimetz, ka thënë se zgjidhja e çështjes së emrit
E ardhmja e Etrit Berishës, Atalanta e gjen zgjidhjen ... Atalanta e ka gjetur më në fund rrugën për të transferuar Etrit Berishën përfundimisht nga Lazio. Klubi bergamask është
Haradinaj: Nuk kemi kohë për të humbur I nominuari për kryeministër të Kosovës nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar në mbrëmjë një taki
"Zëri i Amerikës": Opozita në Shqipëri pranoi paketën për zgjidhjen e krizës politike Në Shqipëri opozita deklaroi se ajo ka pranuar plotësisht propozimin e integruar të propozuar dy ditë më parë nga Zëvend
Rama jep lajmin: Po gjejmë zgjidhjen e krizës, nesër hapim fushatën zyrtarisht Kryeministri Rama do hapë zyrtarisht fushatën zgjedhore për PS-në ditën e nesërme në Tiranë. Kete e ka deklaruar sot
A do të ketë sërish dialog? Nano: PD nuk duhet të tërhiqet Ditën e djeshme Lulzim Basha zhvilloi një takim me zyrtarein e lartë të diplomacisë amrikane, ku kryefjala e takimit kis
Tentativa e fundit, pas Bashës dhe Ramës zyrtari i lartë amerikan takon Metën Zyrtari i lartë amerikan Hoyt Brian Yee është duke zhvilluar takime intensive me krerët më të lartë të shtetit dhe opozi
1 ditë pas protestës, Basha tregon zgjidhjen e krizës Pas protestes së djeshme, kreu i PD-së Lulzim Basha i është drejtuar mbështetësve nga çadra ngritur para kryeministrisëe
Deklarata e fortë e Metës: Për zgjidhjen e krizës e jap dorëheqjen si president Ilir Meta u zgjodh President mes ngërçit të fortë politik, bojkotit të paralajmëruar të opozitës në zgjedhje dhe situatë