999 rezultate për

vokrri

NATIONS LEAGUE/ Këto janë ndeshjet e ditës së sotme (FOTO LAJM) Ditën e sotme do të zhvillohen disa ndeshje të rëndësishme në sezonin e dytë të Ligës së Kombeve. Pa dyshim që vëmend
Kështu do të duket statuja e legjendës Vokrri Në një ceremoni ku të pranishëm ishin edhe deputetë e figura të tjera, u bë zbulimi i bucketës në të cilën do të bazohet
Dyvjetori i vdekjes së Vokrrit, Haradinaj: Do të të kujtojmë përjetë, kampion Sot janë bërë dy vite që nga vdekja e futbollistit dhe udhëheqësit të ndërkombëtarizimit të futbolit kosovar, Fadil Vokr
Dy vjet pa legjendën e futbollit, Fadil Vokrri Sot mbushen dy vjet që kur nga jeta u nda legjenda shqiptare e futbollit Fadil Vokrri. Për nder të veprimtarisë së Vo
Fjalimi historik i Fadil Vokrrit para katër viteve, që bëri me lot të gjithë 3 maj 2016 është data historike e futbollit kosovar. Në këtë datë u bë pranimi i Kosovës me të drejta të plota në UEF
4 vjetori i pranimit të FFK- së në UEFA, reagon djali i legjendës Vokrri Djali i legjendës Fadil Vokrri, Gramozi, ka uruar të gjithë futbolldashësit kosovar me rastin e 4-vjetorit të pranimit n
"Fadil Vokrri" hap dyert për tifozët Kanë mbetur më pak se dy orë para fillimit të ndeshjes Kosovë-Angli. Tashmë, dyert e stadiumit ‘Fadil Vokrri’ janë ha
E ardhmja e Sterling mund të varet nga ndeshja në "Fadil Vokrri" E përditshmja britanike, The Guardian, raporton sot se Real Madridi do të dërgojë skautë në ndeshjen në "Fadil Vokrri" p
Stadiumi "Fadil Vokrri" do të zgjerohet me 20 mijë ulëse Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka konfirmuar planet për zgjerimin e stadiumit ‘Fadil Vokrri’. Kapaci
Hera e parë në "Fadil Vokrri", Albin Kurti: U gëzua 6 herë (FOTO LAJM) Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, i ka përgëzuar Përfaqësueset e Kosovës dhe Shqipërisë
Kosova mposht Malin e Zi dhe mban gjallë shpresat për kualifikim (VIDEO) "Dardanët" kanë dhuruar spektakël në stadiumin "Fadil Vokrri", duke e mposhtur 2-0 Malin e Zi. Në fakt, mysafirët duh
'Fadil Vokrri' në festë, Kosova zhbllokon rezultatin (VIDEO) Kosova ka arritur të kalojë në avantazh përballë Malit të Zi në'Fadil Vokrri'. Kapiteni Rrahmani arriti të dërgonte n
Kurti në "Fadil Vokrri", nuk preferon të ulet te tribuna VIP Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh edhe fituesi I zgjedhjeve të 6 tetorit, Albin Kurti ka vendosur që ndeshjen me
Në prag të sfidës ndaj Malit të Zi, "Dardanët" kanë një premtim të madh Tifozët e Kosovës "Dardanët" përmes një statusi në Facebook kanë bërë të ditur se nuk do të ofendojnë kundërshtarin ditë
Dominante për 90 minuta, Kosova mposht minimalisht Gjibraltarit (VIDEO) Kosova ka shënuar fitore në ndeshjen miqësore ndaj Gjibraltarit 1:0 në “Fadil Vokrri”. Golin e vetëm e shënoi Florent
32 vite më parë, kur Fadil Vokrri luantë kundër Anglisë (VIDEO) Në stadiumin e Crvena Zvezdas në Beograd, më 11 nëntor të vitit 1987, Fadil Vokrri e kishte zhvilluar ndeshjen e tij të
BBC: Rritja e futbollit të Kosovës falë të shkëlqyerit, Fadil Vokrri Transmetuesi publik britanik ka shkruar për rritjen e futbollit të Kosovës, e cila, sipas tij, ka ardhur kryekëput falë
Meta dhe Haradinaj takohen në stadiumin "Fadil Vokrri" (FOTO LAJM) Ndeshja e çmendur mes Kosovës dhe Çekisë në stadiumin Fadil Fokrri (që u fitua nga dardanët) ka bërë bashkë presidentë e
Në pranga 8 shtetas çekë, po planifikonin të ngjitnin flamurin "Kosova është Serbi" në stadiumin "Fadil Vokrri" (FOTO LAJM) Policia e Kosovës ka ndaluar tetë shtetas të Çekisë të cilët kishin planifikuar që nesër gjatë ndeshjes futbollistike Ko
Kosovë-Çeki, biletat "avullojnë" për 15 minuta Stadiumi "Fadil Vokrri" do të jetë i stërmbushur për ndeshjen Kosova – Çekia. Gjatë ditës së sotme u hodhën në shitje