999 rezultate për

vjosa

Demarkacioni pezull, Komisioni e kaloi por Kryesia s’mund ta trajtojë pa rekomandime Komisioni për punë të jashtme ka dërguar në Kuvendin e Kosovës që të mërkurën marrëveshjen për demarkacionin me Malin e
Vjosa Osmani kërcënon Behgjet Pacollin Ka përfunduar mbledhja e Komisionit të Punëve të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike, ku është shqyrtuar Projekt
Ky është propozimi i Vjosa Osmanit për demarkacionin Komisioni për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike, po mban mbledhjen e rregullt, ku po shqyrtohet Projek
Vjosa kërkon të mos i lejohet hyrja në kuvend anëtarit të OVL-së Deputete e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar ashpër ndaj deklaratës së Nasim Haradinajt, duke thën
Reshjet e shiut e dëborës pushtojnë Shqipërinë, çfarë parashikohet në ditët në vijim Pas disa ditësh reshje shiu dhe përmbytjesh në Shqipërinë e mesme dhe atë të jugut, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë
Bie niveli i ujit në jug të Shqipërisë, Vjosa fillon të tërhiqet Pas 3 ditë problemesh me përmbytje, situatë në Jug të Shqipërisë ka rënë pasi Vjosa ka filluar të tërhiqet. Gjithsesi
Emergjencat Civile: Vjosa rrezik i madh, ku duhet të kërkoni ndihmë Mbi vendin tonë ka vijuar mot me reshje shiu, por intensiteti i tyre ka rënë, duke sjellë përmirësimin e gjendjes në pje
Denoncimi: Jemi përmbytur nga Vjosa, nuk na përgjigjet askush Lulzim Basha, kryetari i PD-së ka postuar në Facebook të një mesazhi që kërkon ndihmë nga Fieri pasi sipas tij Vjosa ka
Instituti i Meteorologjisë: Parashikimi për nesër, cilat zona rrezikohen nga moti IGJEUM ka matur reshjet e ditëve të fundit, matje të cilat kanë qenë shumë intensive. Gjithashtu edhe jashtë kufirit
Vjosa nuk ndalet, rrezikon jetën e 3 pjestarëve të një familje në Fier (VIDEO) Policia bën me dije se Forcat e Armatosura kanë arritur të shpëtojnë një familje me tre persona në Ferras në Fier. F
Vjosa del nga shtrati, 4 persona mbeten të bllokuar brenda makinës në Fier Dalja e lumit Vjosa nga shtrati ka vwshtirwsuar situatwn nw zonat e prekura nga pwrmbytjetet. Për shkak të vërshimit
Vjosa bën kërdinë në Vlorë, qindra hektarë tokë të përmbytura (VIDEO) Shirat e furishëm të mbrëmjes së djeshme në jug të vendit kanë fryrë jashtë mase lumin Vjosa, i cili ka dalë ng shtrati
Më e keqja s'ka kaluar! Nesër shtrëngata shiu e dëbore në Shqipëri Ndërkohë që në jug të vendit situata vazhdon të jetë akoma kritike, parashikimet për nesër nuk janë aspak të mira. In
Uji shkon 2 metra nga Vjosa, banorët e zonës në mëshirë të fatit (VIDEO) Banorët e prekur nga përmbytja kanë kaluar një tjetër natë tmerri duke u përpjekur për të mbijetuar. Gjatë gjithë na
Vjosa po u kërcënonte jetën, banori nuk pranon të lërë shtëpinë (VIDEO) Pavarësisht se rreziku është i madh dhe mund të rrezikohet jeta e banorëve të prekur nga përmbytja disa prej tyre nuk k
Vjosa del nga shtrati, uji arrin mbi 7.5 metër Ajo që i druheshin të gjithë ka ndodhur. Lumi Vjosë ka dalë nga shtrati në Memaliaj, duke përmbytur një biznes, lokal që
Prefekti i Fierit dhe Dritan Leli japin alarmin: Nuk është parë ndonjëherë kjo gjendje Forcat e Policisë së Shtetit, Zjarrfikësve dhe Ushtrisë janë nisur me urgjencë drejt zonave me probleme dhe përmbytje në
Haxhiu ka një fjalë për Vjosa Osmanin Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, përmes një statusi në profilin e saj në Facebook, ka reaguar ndaj deputetes
Vjosa Osmani thotë se kush nga veteranët do të marrë pension Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani, duke folur për listën e fryrë të veteranëve të UÇK-së, ka thënë se pensionet duhet t’i
Vjosa e të rinjtë e LDK-së me birra në dorë këndojnë këngën e Rugovës (VIDEO) Lidhja Demokratike e Kosovës duket se është më e kënaqura për rezultatin e zgjedhjeve lokale që u mbajtën ditën e dielë,