999 rezultate për

vendeve

Haradinaj merr pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, e pranishme dhe Merkel Një samit treditor i gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, që marrin pjesë në Procesin e Berlinit po mbahet në qyteti
Meta i drejtohet Trump: Çdo shqiptar beson fort në aleancën mes dy vendeve tona Me rastin e234- vjetorit të Pavarësisë të Amerikës, presidenti Meta ka uruar përzemërsisht presidentin Trump dhe gjithë
Mbyllet dera e negociatave për Shqipërinë Ministrat e Jashtëm të BE pritet të nxjerrin vetëm një deklaratë për rëndësinë strategjike të Ballkanit për Evropën e nu
Vende të braktisura por të magjishme (FOTO LAJM) Natalia Sobańska është një fotografe e talentuar dhe që eksploron zonat urbane. Polakja është e përqendruar kryesis
Magjia e vendeve të braktisura (FOTO LAJM) Natalia Sobańska është një fotografe e talentuar dhe që eksploron zonat urbane. Polakja është e përqendruar kryesis
20 vendet më paqësore në botë (FOTO LAJM) Që nga viti 2007, Global Peace Index (Indeksi Global i Paqes) është publikuar prej Institutit për Ekonomi dhe Paqe, dhe
15 vende që mund të të zhgënjejnë kur i sheh nga afër (FOTO LAJM) Kur vendosim të shkojmë në pushime, teksa i hedhim një sy vendeve piktoreske, në mendje na shkon dhe fotoja që mund të r
DW: KE rekomandon hapjen e negociatave, Holanda dhe Franca ende kundër Komisioni Evropian, ditën e nesërme, i paraqet Parlamentit Evropian raportet e progresit për shtetet në procesin e zgjer
Zaev fton investitorët malazezë të investojnë në Maqedoni Ndryshimi i emrit kushtetues dhe aderimi drejt NATO-s kontribuoi që vendi të përmbysë shumë rekorde në fushën ekonomike.
Qytetërimet që dikur lulëzonin por sot janë zhdukur (FOTO LAJM) Nga rënia e perandorive të lashta në riemërimin e vendeve ekzotike, harta e botës duket shumë e ndryshme nga ajo që isht
Haradinaj nuk takohet me Ramën por shfaqet në Shqipëri përkrah Metës Edhe pse sot ishte takimi i dy qeverive shqiptare, Edi Rama në vend të Haradinajt takoi zëvendësin e tij, Fatmir Limajn.
Në Spanjë del një arushë e ngjashme me të Prizrenit, alarmon edhe Francën (FOTO LAJM) Një arushë e lëshuar në Pirenejet Franceze i ka vrarë tetë dele në Spanjë. Ky rast i ka shtyrë autoritetet e të dyja ven
Del harta e vendeve më të sigurta, ku renditet Shqipëria Nuk ka rëndësi nëse ju jeni një udhëtar për çështje biznese ose dikush që shkon jashtë për pushime, një nga shqetësimet
BE-interes të pakët dhe moskuptim ndaj Ballkanit Perëndimor? Presidentët e 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor, (BP) si edhe Presidentët e Kroacisë dhe Sllovenisë, vendeve nismëtare t
Meta takon Erdoganin dhe flet për partneritet strategjik me Turqinë Presidenti i Republikës, Ilir Meta u prit në një takim të veçantë nga Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Duk
Shtetet që kanë më shumë ushtarë në botë, nuk kryesojnë SHBA-të (FOTO LAJM) Çdo vit bëhet radhitja e fuqisë ushtarake të vendeve të botës duke iu referuar insfrastrukturës, ushtrisë, burimeve naty
Ministri qetëson shqiptarët: Ja pse Holanda nuk na i vendos vizat Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon shtetasit shqiptarë se votimi i Dhomës së Dytë të Përfaqësuesve në Pa
Thaçi paralajmëron marrëveshje brenda vitit me Serbinë: A ka ndarje të Kosovës? Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës, duke përvijuar kështu paktin historik mes Greq
Rama: Shqipëria i ka plotësuar kushtet për negociatat Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga foltorja e parlamentit se progres raporti do të rekomandojë hapjen e negociatave
Më shumë se 1/3 e vendeve të NATO-s kanë ratifikuar protokollin e pranimit të Maqedonisë Njëmbëdhjetë vende anëtare të NATO-s e ratifikuan Protokollin e anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në Aleancë. Dje