999 rezultate për

taci

Treni i mori jetën dy vëllezërve shqiptarë, shinat mbulohen me lule dhe qirinj Një ditë pas ngjarjes tragjike që u mori jetën dy vëllezërve me origjinë nga Kosova, Hasan dhe Blerian Arifaj, 17 dhe 13
Astronomët zbulojnë planetin e arratisur që po vjen drejt nesh Nëse e shohim Sistemin tonë Diellor si një familje hapësinore ku Dielli është prindi dhe planetët janë fëmijë me status
Merret vendimi, a do të lejohen shqiptarët për punë sezonale në Greqi? Edhe pse tashmë prej muajsh bota po kërcënohet nga pandemia e koronavirusit, autoritet greke kanë vendosur që nuk do të
Tërmeti i 26 nëntorit u regjistrua vetëm 15 sekonda, lëkundja dëmtoi stacionin elektrik IGJEUM ka regjistruar vetëm 15 sekondat e para të tërmetit të 26 nëntorit, kjo për shkak të ndërprerjes së energjisë ele
Mjeku Alimehmeti zbulon mutacionet e tjera të COVID-19, lajmi i mirë Përmes një postimi në Facebook, mjeku Ilir Alimehmeti publikoi një studim të ri, ku tregohet se Covid-19 është zbutur, p
Alimehmeti tregon mutacionin e COVID-19, tregon cili është aleati më i fortë Epidemiologu i njohur, Ilir Alimehmeti ka sqaruar se rritja e shifrave të rasteve të reja lidhet me formën e re të koron
Dhunuan policin brenda komisariatit, arrestohen katër të rrinj Policia e Lezhës ka arrestuar katër persona pasi dhunuan një punonjës policie brenda ambienteve të stacionit të Policisë
Shqiptarët "trima" ndërtojnë fermën e kanabisit përballë stacionit të policisë Policia ka vënë në pranga dy emigrantë ta paligjshëm shqiptar në Angli. Kjo pas një operacioni të madh në një fermë
Rotacioni politik tek shqiptarët në Ballkan dhe përpjekjet për model hibrid në Shqipëri Prof. Lisen Bashkurti Politika shqiptare në Ballkanin Perëndimorë është përballë problemeve të njohura, përsëritja e të
A po bëhet më infektues virusi? Rreziku nga mutacionet e koronavirusit Koronavirusi që po rrezikon botën tani nuk është i njëjtë me koronavirusin që u shfaq për herë të parë në Kinë, thotë BB
Policia në aksion, dhjetra dronë në gjurmim të plantacioneve me kanabis (VIDEO) Policia e Shtetit vijon kontrollet e territorit, nga toka dhe ajri, me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e t
Pse rotacioni është i pashmangshëm? Nga Namir Lapardhaja: “Për të pasur pushtet varet nga gatishmëria për të hequr dorë prej tij...”, shkruante di
Lefter Maliqi thirrje Ramës: Prano rrotacionin, nuk je i përjetshëm! "I bëj thirrje samarit mos të rrijë me gomarin se po e pëson si Maoceduni..." Deputeti i opozitës së re, Lefter Maliq
Me plot yje në ekip, ky është formacioni më i dështuar i Barcelonës Përqindja e barabartë e suksesit të Barcelonës në shekullin XXI ka qenë në akademinë e tyre, por ata gjithashtu kanë plo
Nën efektin e alkolit, britanikët festojnë jashtë kontrollit lirinë nga koronavirusi (FOTO LAJM) Koronavirusi ka bërë që të rinjtë britanikë të heqin dorë nga tradita e tyre e të festuarit çdo fundjavë. Para kësaj
Shpëtoi një grua, ushtria e Zvicrës dekoron ushtaren shqiptare Pasi i shpëtoi jetën një gruaje e cila kishte rënë para trenit në stacionin e trenit, zviceriania me prejardhje shqiptar
Tenderat sekret, Ministria e Shëndetësisë reagon ndaj SPAK: Jemi të hapur SPAK të premten ka ridërguar sërish një shkresë në Ministrinë e Shëndetësisë për marrje informacioni për tenderat sekret
Lampard po mendon të bëjë rotacion te Chelsea, 8 lojtarë pritet të largohen Trajneri i Chelsea, Frank Lampard, po mendon të bëjë rotacion në skuadër duke larguar plot 8 lojtarë. Kepa Arrizabala
Të braktisur nga punëdhënësi, 30 shqiptarë flenë nëpër stacionet e trenit në Poloni Mbyllja e kufijvë për shkak të koronavirusit ka lënë një numër të konsiderueshëm shqiptarësh nëpër rrugët e shteteve të
Rrëfehet Melo: Për të ndaluar Messin bënim ndërhyrje me rotacion Felipe Melo nuk ka mundur të fsheh admirimin për Lionel Messin Mesfushori brazilian që vesh fanellën e Palmerias,e ci