999 rezultate për

spiune

Ish-agjenti britanik tregon se si rekrutohen dhe stërviten spiunët profesionistë Sa herë që Methju Dan (Matthew Dunn) shkon në një restorant, ai kërkon një tavolinë ne cep me shpinën nga muri. Ky zakon
Familja rrëfen tmerret e Musine Kokalari: Torturat e ç’njerzore, la shënim emrat e spiunëve Piktori, Munella, Bamja e pjekur, Kalaja, Brisku, Lisi, Pëllumbi – këto janë pseudonimet e atyre që spiunuan e përndoqën
50 spiunët shqiptarë më të famshëm në botë Spiunët shqiptarë që kanë punuar për Sigurimin, por edhe ata që kanë punuar për CIA-n dhe KGB-në. Agjentë shqiptarë që k
Media maqedonase sulmon shqiptarët: Ishin spiunë... Shqiptarët janë radhitur në vendin e tretë si spiunë dhe bashkëpunëtorë të shërbimit sekret jugosllav UDB gjatë periudhë
E dini sa spiunë ka Serbia në Kosovë? Ish-pjesëtari i Inteligjencës Fadil Kajtazi, ka deklaruar se në Kosovë gjenden qindra spiunë apo agjentë serbë. Ai th
Zbulohet agjentja ruse në Kosovë, pjesë e një rrjeti të gjerë spiunësh (FOTO LAJM) UPDATE - Agjencia e Kosovës për Inteligjencë ka siguruar të dhëna, të cilat ishin bërë publike në fund të vitit 2016, se
Trondit ish-gjenerali serb: Dinim çdo lëvizje të Adem Jasharit, kishim një ish-ministër shqiptar spiun në UÇK (FOTO LAJM) Ish gjenerali i ushtrisë serbe, Stevan Duroviç, ka thënë se ushtria serbe ka pasur spiunë shqiptarë të përfshirë në UÇK,
“Një ish-ministër shqiptar ishte spiuni i serbëve në UÇK” Ish gjenerali i ushtrisë serbe, Stevan Durovic ka deklaruar se ushtria serbe ka pasur spiunë shqiptarë të përfshirë në U
Zbardhet vizita "blic" e shefit të CIA-s, problem Rusia, Serbia dhe spiunët e tyre në Shqipëri Vizita e beftë e shefit të CIA-s në John Brennan në Tiranë dhe rangu i takimeve të tij ngjalli mjaft kërshëri në kryqyet
Këshilltari i Erdogan: Shefat e huaj të kuzhinave në Turqi janë spiunë Disa shefa të huaj kuzhine që merren me programe televizive në Turqi janë të angazhuar me aktivitete spiunimi. Kjo de
Këshilltari i Erdogan: Të huajt që drejtojnë emisione gatimi janë spiunë Këshilltari kryesor i presidentit Erdogan, Yigit Bulut, ka thënë se të huajt që drejtojnë emisione gatimi në Turqi, janë
Ja ku kemi “spiunë”/ Zbulohet lista e punonjësve të SHISH në ambasada Një pakujdesi e Shërbimit Informativ Shtetëror ka zbuluar vendet ku vendi ynë ka “spiunë”. Gazeta “Shqip” ka siguruar kë
Gjykata gjermane dënon me burg të përjetshëm dy ish-spiunë jugosllavë Gjykata gjrmane ka dhënë masën e dënimit me burgim të përjetshëm për dy ish-shefat e inteligjencës jugosllave. Ata a
Rrikthehet frymëmarrja për spiunët, PD-PS tërhiqen nga hapja e dosjeve Teksa pritej ngritja e komisionit për hapjen e dosjeve brenda këtij sesioni parlamentar, tashmë gjithçka është shtyrë pë
Miratohet "Ligji i spiunëve" Komisioni i Ligjeve ka miratuar me vetëm një votë abstenim të deputetit Arben Ristani projektligjin për sinjalizuetit, q
Guardiola: Brenda Bayernit ka spiunë Trajneri i Bayernit, Pep Guardiola, në konferencën për shtyp të mbajtur sot i është kthyer historisë së sherrit të tij m
Skandali / 50 spiunë të ISIS të punësuar në aeroportin e Brukselit? Në personelin e aeroportit te Brukselit, "Zaventem", ka simpatizantë dhe spiunë të ISIS, që janë dërguar muaj më parë pë
Tjetër ekzekutim horror nga ISIS (FOTO-VIDEO +18) ISIS ka ekzekutuar gjashtë persona që kanë qenë të akuzuar se kanë spiunuar aktivitetin e saj në Qytetin Faluxha në Irak
Ja gjermanja që u arrestua për vënie bombe në Tiranë Nga Kastriot Dervishi - Nga 167 personat e arrestuar me rastin e hedhjes së dinamitit në legatën sovjetike në Tiranë, në
Shokuese! 4-vjeçari hedh në erë spiunët e ISIS (FOTO-VIDEO +18) Katër vjeçari britanik, Isa Dare është filmuar duke hedhur në erë me bombë një makinë që mbante të burgosur të ISIS-it.