999 rezultate për

shpirt

Në shtëpinë e Rudinës dhe Markut u shtua një pjesëtar i ri: O shpirt i mamës! (VIDEO) Nëse jo më herët, me siguri të gjithë jeni njohur gjatë karantinës me “kafshën shtëpiake” të Rudina Dembacajt, miun e qu
Fëmijët me lot në sy: Shesim kërminj për të mbajtur shpirtin gjallë "Bukë kemi se shesim kërminj ose lule. Blejmë bukën dhe kemi gjellë për të ngrënë. Mbajmë shpirtin gjallë..." Një fam
Ndërroi jetë pas sëmundjes, përlot me dedikimin djali i "Dedës": Drita e shpirtit tim! Pak ditë më parë arti shqiptar humbi aktorin e madh dhe regjisorin Rikard Ljarja. Djali i aktorit të madh Rikard Ljar
Infermierja rrëfen momentet e dhimbshme: I mbajta duart deri sa dha shpirt, vajza i fliste në telefon Përballja e mjekëve në reparti e kujdesit intensiv për pacientët me koronavisur është e rëndë në momentet kur një pacien
"Të varfër edhe shpirtzinj", Oriola Marashi revoltohet me qytetarët që ankohen për ndihmat (FOTO LAJM) Një foto ku qytetarët ankohen në rrjete sociale për ushqimet e marra nga bashkia si të pamjaftueshme e ka revoltuar mode
"Një këngë që bashkon shpirtrat", Rama e nis ditën me mesazhin frymëzues të artistëve shqiptarë Kryeministri Edi Rama ka vendosur që mëngjesin e sotëm ta nisë me këngën që artistët shqiptarë kanë bërë si dhuratë në k
Pamje që të këpusin shpirtin: Çifti i të moshuarëve takohen në spital pas katër muajsh (VIDEO) Përgjithmonë bashkë! E kush më mirë se këta të moshuar e vërtetojnë këtë fjalë të madhe. Xhek dhe Elsi janë një çift
"Humbëm shpirtin e skenës shqipe", Sabriu i prekur nga vdekja e aktores shqiptare (FOTO LAJM) Kosova ka humbur një aktore të madhe, ai humbi miken e tij të vjetër. Këngëtari Sabri Fejzullahu, përmes një postimi
Ditë zie për Hygerta Sakon, moderatorja humb njeriun e shtrejntë (FOTO LAJM) Sot është ditë zie për Hygerta Sakon. Moderatorja sportive ka humbur të atin dhe lajmin e ka bërë vetë të ditur nëpë
Me kë do të martoheni? Një test që ju tregon se a do të gjeni shpirtin tuaj binjak (VIDEO) A jeni të interesuar të dini se me kë do të martoheni, e kush do të jetë partneri juaj për të kaluar pjesën tjetër të je
51 "shpirtra", Kongresi i PS-së nis me 1 minutë heshtje për viktimat e tërmetit Dita e dytë e Kongresit të PS ka nisur me nderime për viktimat e tërmetit të 26 nëntorit që goditi Shqipërinë, ku kreu i
As në varr nuk e zbuti shpirtin: Zbardhet testamenti i Nexhmije Hoxhës, i bën të papriturën të birit dhe nuses Në letrën e testamentit të Nexhmije Hoxhës që publikoi sot gazetari Xhevdet Shehu i gazetës DITA, vihet re fakti që në a
"Ma solli shpirtin aty ku nuk mban më", çfarë tha burri që ekzekutoi grua në Durrës Rrushdi Tasuni i mori jetën gruas së tij, nënës së tre fëmijëve në Durrës në biznesin e tyre. 63 vjeçari, akuzohet se
Zbardhet dëshmia e durrsakut që vrau me levë gruan: Kishte 30 vite që më nxinte shpirtin "Kishte 30 vite që ma nxinte shpirtin, nuk mund të duroja dot më..." një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme
Juventusit i kthehet "shpirti" i skuadrës (FOTO LAJM) Juvetusi luan ditën e sotme ndeshjen e javës së 24 në Serie A përballë Brescias. I befasishëm ishte vendimi për të lë
"Po më qan shpirti", publikohen pamjet para rrëmbimit të këngëtarit të tallavasë (FOTO LAJM) Publikohen pamjet e mbrëmjes së 29 Qershorit 2014, ditën kur është parë për herë të fundit në publik këngëtari i tallava
Banorët në Durrës në mëshirë të fatit pas tërmetit: Shpirti ma di, strukemi në batanije Pas tërmetit të datës 26 nëntor, mijera familje mbetën në qiell të hapur. Media ishte në familjen e Ahmet Lilës, në D
VIDEO/ "Shoku Maliqi", Ruçit nuk i ndahet shpirti nga komunizmi Kreu i Parlamentit Gramoz Ruçi bëri një lapsus frojdian gjatë interpelancës së sotme mes deputetit Lefter Maliqi dhe min
"Kërmë, të shkoftë shpirti në ferr", aktorja reagon për krimin makabër në Durrës Ngjarja makabër që tronditi pak minuta para mesnatës Durrësin, ka revoltuar dhe aktoren Egla Ceno. Ajo shprehet se askus
U zunë për një varr, flet autori i ngjarjes së rëndë në Korçë: Nuk kisha qetësi në shpirt Një nfgjarje e rëndë tronditi pak më parë Korçën, ku si pasojë e një konflikti për motive të dobëta Zamir Topi qëlloi pë