999 rezultate për

shpelle

Shpella e rikrijuar në 25 vite (VIDEO) Ra Paulette është një skulptor nga Nju Meksiko dhe është një ndër skulptorët më të veçantë në botë falë punës së tij.
Të kujt janë kafkat e gjetura në shpellën "Dardha" në Kërçovë? Vazhdojnë ende hetimet për mbetjet mortore të gjetura në shpellën "Dardhë" afër Kërçovës. Ndërkohë ekpertët po merre
Jetojnë prej 54-vjetësh në një shpellë, çifti refuzon të largohet Çifti i moshuar kinez ka jetuar dhe rritur fëmijët e tyre në një shpellë për 54 vjet. Ato janë 81-vjeçari, Liang Zif
Kërçovë, të kujt janë 100 kafkat në Dardhë?! Një ekip arkeologësh nga Italia, me iniciativë të liderit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, kanë nisur h
Jetoi 25 vite i mbyllur në shpellë, krijoi një mrekulli Një njeri ka kaluar 25 vite në një shpellë, i izoluar krejtësisht nga bota. Por ajo çfarë Ra Paulette ka realizuar br
Francë/ Bleu një shpellë për 1 euro dhe e shndërroi në shtëpi (FOTO LAJM) Ideja e çuditshme dhe vullneti i një 23 vjeçari nga Franca ka arritur të shëndërrojë një shpellë në një shtëpi mjaft kom
Njihuni me shpellën më të thellë nënujore Studiuesit në Kinë kanë shpallur një shpellë gjigande në Detin e Kinës Jugore, si më të thellën në botë. Shpella nënu
Njihuni me personin që kaloi 25 vjet duke gdhendur në shpellë (VIDEO) Kjo është një histori e veçantë ku një person kaloi 25 vjet i izoluar krejtësisht nga bota, por ajo që ai bëri brenda kë
Mrekullia e restorantit shpellë (FOTO LAJM) Grotta Palazzese, është një ndër restorantet më të bukur në botë, ku secili nga ne mund të kalojë një darkë të mrekullue
Tunel brenda shpellës, ja çfarë zbulohet (FOTO LAJM) Jean-Marie Chauvet ka bërë një zbulim të habitshëm, brenda një shpelle në jug të Francës. Gjatë një studimi të tij arrit
Ja çfarë fsheh shpella 70,000 vjeçare në Bullgari (FOTO LAJM) Shpella Devetashka në Bullgari është një ndër shpellat më të çuditshme në botë me një bukuri e vërtetë, me një histori 7
Fshati shpellë në Iran (FOTO LAJM) Në Iran ndodhet një vend i cili është i përbërë nga ka një koleksion të shtëpive interesante dhe të mahnitshme, ndryshe
Mrekullia e shpellës më të madhe në botë (FOTO LAJM) Një fermer vitnamez, në vitin 1991 ka gjetur një shpellë të paeksploruar më parë në Parkun Kombëtar Phon Nha-Ke Bang. Nj
Jeta në një shtëpi-shpellë (FOTO LAJM) Një person nga Kosta Rika ka bërë të mundur që të kthejë në një banesë moderne shpellën. Atij i janë dashur 12 vite punë
Një vizitë në "shpellën përrallore" në Francë (FOTO LAJM) Në Francë gjendet një shpellë e cila në pamje të parë duket si një ambjent përrallash, për shkak të disa "pishinave" ndr
Kthen shpellën 250 milion vjeçare në një shtëpi (FOTO LAJM) Angelo Mastropietro është një aventurier, të cilit i pëlqen eksplorimi i shpellave. Së fundmi ai ka realizuar transformi
Misteri i shpellës së akullit në Kanada (FOTO LAJM) Bota është e mbushur me mistere nga më të ndryshmet e tillë është dhe kjo shpellë gjigande që ndodhet në Kanada. Ajo ndo
Harta e Shqipërisë e formuar në një shpellë në Strugë (VIDEO) Një pamje e pazakntë është regjistruar në një shpellë në Strugë ku hyrja e saj ka formën e hartës së Shqipërisë. Nuk
Kafshë misterioze 20 milje larg bregut shqiptar (FOTO LAJM) Një turist skocez ka arritur që të fotografojë një krijesë misterioze gjatë pushimeve në Korfuz. Harvey Robertson, 5
Shndërroi shpellën 800-vjeçare në shtëpinë e ëndrrave (FOTO LAJM) Një ish-biznesmen britanik ka bërë të mundur shndërrimin e një shpelle të lashtë në një shtëpi luksoze. 37-vjeçarit Ange