999 rezultate për

rezolucion

A do të jetë ky versioni zyrtar i iPhone 6S dhe 6S Plus? Informacionet e ndryshme që qarkullojnë në internet theksojnë se iPhone 6S do të vijë me ekranin me 4.7 me rezolucionin
Kamera 12MP e iPhone 6s regjistron video me rezolucion 4K Pritet që iPhone 6s të ketë kamerë 12 megapikselë, e cila do të jetë e përshtatshme për të filmuar video me rezolucion 4
Galaxy S7 prezantohet vitin e ardhshëm Samsung njofton se projektin e tij më të ri Galaxy S7 nuk do ta lançojë këtë vit siç pretendohej në informacionet e mëpa
5 smartfonët me ekran më të mirë (FOTO LAJM) Smartfoni i parë i cili posedon ekranin me rezolucion 1080p është HTC J Butterfly, smartfon i cili është i dedikuar vetë
YouTube mundëson shikimin e videove me rezolucion 8K (VIDEO) Rezolucioni 4K mund të konsiderohet si standardi i ri për shikimin e videove. Nga fundi i muajit mars, YouTube mundësoi
PB1-770N, tableti më i ri Lenovo (FOTO LAJM) Lenovo është një kompani që kohët e fundit është bërë shumë e kërkuar në treg. Kompania ka zbuluar tabletin më të ri që
Ja si duket BlackBerry Oslo (FOTO LAJM) BlackBerry publikon pamjet e modelit Oslo, i cili ka një dizajn të ngjashëm me atë të BlackBerry Passport. BlackBerry
Pamje nga tableti më i ri Lenovo (FOTO LAJM) Lonovo prezanton tabletin më të ri ThinkPad 10, i cili është i pajisur me procesorin e ri të Intelit Atom. Ky tablet
LG prezanton G4 Stylus dhe G4c (FOTO LAJM) LG nuk ndalet, këtë herë ajo duket se do të sjellë në treg dy telefona të rinj inteligjentë G4, G4 Stylus dhe G4c. K
Lenovo Vibe Shot me ekran 5 inç (FOTO LAJM) Telefoni i ri Lenovo Vibe Shot është i pajisur me ekran 5-inç me rezolucion prej 720x1280 pikselë. Lenovo Z90 Vibe Shot
Ja si kanë ndryshuar telefonat Galaxy S (VIDEO) Samsung publikoi një video ku tregon se si ka ndyshuar zhvillimi i telefonave të inteligjentë Galaxy S, nga origjinali G
Apple gati pajisjen iMac me ekran 8K Apple po punon për lançimin e modeleve të reja të kompjuterave iMac në 8K. Thuhet se “gjenerata e re e rezolucionit 8K”
Ja disa karakteristika të Samsung Galaxy J7 (FOTO LAJM) Samsung zbulon detajet e reja në lidhje me telefonin Galaxy J7, një model që është vazhdim i linjës së Galaxy J1. Sam
YouTube, opsion për video me rezolucion 4K YouTube sjell risinë më të re për videot me rezolucion 4K dhe shpejtësi 60 pamje në sekondë. Kjo është një veçori që tan
Galaxy S6 telefoni me ekranin më të mirë në botë (FOTO LAJM) Ekrani i Samsung Galaxy S6 është cilësuar si ekrani i telefonit më të mirë në botë. Sipas një studimi të bërë nga “Di
HTC Butterfly 3 me ekran 5.2 inç (FOTO LAJM) HTC po punon për përgatitjen e një modeli të ri të telefonit inteligjent të cilin e njeh me emrin Butterfly 3. Ky telefo
Samsung zbulon karakteristikat e Galaxy J1 Samsung po punon për krijimin e një serie të re të telefonave inteligjentë, dhe pajisja e parë është Galaxy J1 është tel
HP sjell tre tabletë të rinj (FOTO LAJM) HP ka prezantuar tre tabletët e saj më të ri Android me madhësi të ndryshme. Tabletët e HP janë Pro Slate 12, Pro Slate
Zbulohen foto të Sony Xperia E4 (FOTO LAJM) Sony prezantoi në shtator smartphone-n Xperia E3, ndërsa tani po punohet për modelin e ri, Xperia E4. Portali polak Tel
SHBA, 5 të vdekur në Las Vegas Të paktën pesë persona, mes të cilëve dy policë kanë humbur jeten nga një shkëmbim zjarri në Las Vegas. Shkëmbimi i zjar