999 rezultate për

qershor

Duka i vë pikën: Sezoni të mbyllet, nëse nuk rifillon deri në 1 qershor Presidenti i FSHF-së, Armando Duka është shprehur se do të ishte mirë që kampionati të riniste para qerhsorit, pasi nëse
Superiorja gati të kthehet më 31 maj, kë është kalendari i plotë Dritë jeshile për rifillimin e stërvitjeve dhe kampionatit shqiptar brenda muajit maj. Shqipëria merr shembullin e It
Lehtësimi i masave: Nga 1 qershori hapen çerdhet dhe kopshtet Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka publikuar planin e masave lehtësuese nga data11 maj deri në 1 qershor.
La Liga ka një plan rikthimi, 3 datat e mundshme ku mund të nisë kampionati La Liga ka së shpejti një plan për rikthimin e ndeshjeve. "El Partidazo de COPE" raporton se janë duke u menduar tri
Mblidhet sot komisioni i Reformës Zgjedhore Komisioni i posaçëm për reformën zgjedhore është mbledhur paraditen e sotme online, pas 6 javësh ndërprerje si pasojë e
Gjermania nuk ndalet, pas Bundesligës synohet të luhen edhe ndeshjet e Kupës Ndeshjet e Kupës së Gjermanisë në futboll pritet të luhen në qershor, ka njoftuar “Sportbuzzer”. Raportohet se ndeshj
Maqedonia dhe Kosova mund të shkojnë në zgjedhje në një ditë më 14 qershor Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë në pushtet tashmë ka edhe propozim konkret për mbajtjen e zgjedhjeve. Pasi krye
Zbulohet protokolli i Ligës Italiane Liga Italiane do të duhet ta bindë Ministrinë e Sporteve, ndërkohë që Komiteti Olimpik Italian (CONI) dhe Federata Itali
Filipçe: Nuk pritet hapja e kufijve para qershorit në Maqedoni (VIDEO) Në 24 orët e fundit janë shëruar 47 pacientë nga Covid-19, ndërsa janë diagnostikuar vetëm 7 raste të reja. Numri i të i
Orari i ri: Si do të lëvizet nga sot deri në 18 maj Nga sot masat për parandalim të përhapjes së pandemisë do të ndryshojnë, ndërsa kjo pasi numri i rasteve të reja me coro
ZYRTARE/ Ja kur nis kampionati i futbollit në Zvicër Këshilli Federal ka marrë vendim në lidhje me Superligën e Zvicrës. Ditën e sotme është vendosur që kampionati zviceran
DETAJET/ Vëllezërit u ekzekutuan në rrugë, njëri prej tyre do të fejohej në qershor Në familjen e dy vëllezërve të vrarë, Besmir dhe Viktor Haxhia, në Durrës sundon një atmosferë e rënde zie. Vrasja k
MotoGP pezullohet deri në korrik, anulohen garat e Gjermanisë, Holandës dhe Finlandës Drejuesit e MotoGP lajmëruan këtë të mërkurë anulimin e tri garave të tjera të vitit 2020. Bëhet fjalë për Çmimet e Mëdh
Situata nga Covid-19, shtyhet data e përgjigjes së Llotarisë Amerikane Departamenti Amerikan i Shtetit ka shtyrë datën për përgjigjet e llotarisë amerikane. Përgjigjet që do merreshin më 5
Premier League nis në javën e parë të qershorit Premier Liga është e vendosur për ta mbyllur sezonin aktual deri në fund të muajit korrik. Sezoni në Angli u ndërpre
Do të hapen dhe shkollat, Greqia publikon planin e lehtësimit të masave Kur po mbushen dy muaj nga marrja e masave izoluese pothuajse në të gjithë europën, qeveritë njëra pas tjetrës po mendoj
Premier League po planifikon të rikthehet në qershor Premier League po sheh mundësinë për të rinisur sezonin më 8 qershor, me dyer të mbyllura, e për ta përfunduar më 27 kor
Zgjedhjet parlamentare në qershor? Së fundmi janë përfolur dy data të mundshme për zgjedhjet parlamentare, procesi për të cilat u ndërpre pas shpalljes së
La Liga nuk po gjen qetësi, futbollistët kundërshtojnë rikthimin në fushë në qershor Janë hartuar disa plane që sezoni në Spanjë të rifillojë gjatë muajit qershor mirëpo kjo gjë siç duket nuk po gjen mbësh
FIFA jep "OK" për rinovimin me lojtarët që u skadon kontrata më 30 qershor Federatat dhe Ligat Europiane të futbollit kanë nisur përgatitjet për të çuar deri në fund sezonin futbollistik 2019-202