999 rezultate për

qendrueshme

Dodik: Imponimi s'lejon zgjidhje të qëndrueshme Kryetari i Republikës Serbe të Bosnjes Milorad Dodik ka porositur se edhe bashkësisë ndërkombëtare i është bërë e qartë
Silva jo, Abbiati ndoshta; Probleme tek Milan Thiago Silva nuk do të jetë disponibël për sfidën shumë të rëndësishme që Milani do të Zhvillojë kundër Realit të Madri
Situata sot në HEC-e, e qëndrueshme Ministria e Energjitikës Tranporteve dhe Telekomunikacionit njoftoi sot situatën më të fundit nga HEC-et ku mësohet se j
Tenton të vjedhë bankë, por ...! Një person, me fytyrën e tij gjysmë të mbuluar, është paraqitur tek drejtori i një banke kreditore dhe duke i drejtuar p
Gjendja e sigurise ne Kosove eshte e qendrueshme Komandanti i lartë i NATO-s, Xhejms Stavridis, sot në Prishtinë, është takuar me zyrtarët
Pitela takim me Topin: Drejt BE-se duhet qendrueshmeri politike Për integrimin në Bashkimin Europian duhet të ketë qendrueshmëri politike. Ky ka qenë apel
Pavarësia e Kosovës, kusht për paqe të qëndrueshme në Ballkan Përfaqësues politikë të Shqipërisë dhe të Kosovës vlerësuan në një simpozium në Prishtinë, se pavarësia e Kosovës është
Karpenter: Një pavarësi e qëndrueshme për Kosovën kërkon ndarje territoriale Vendimi i Këshillit të Sigurimit për t’i hapur dritën e gjelbër fillimit të bisedimeve për statusin përfundimtar të Koso
"Pavarësia zgjidhja më e mirë për ta siguruar paqen dhe qëndrueshmërinë e Kosovës d Deklaratën e bëri kryeministri Sali Berisha, i cili saktësoi se çështjen e Kosovës e kishte temë kryesore të bisedimeve
Topalli: Mazhorance e sigurte per qeverisje te qendrueshme Intervista e Jozefina Topallit, nenkryetare e Pd-se dhene Zerit te Amerikes.Zeri i Amerikes: Zonja Topalli, partia juaj