999 rezultate për

puno

Maqedoni: Fillon karantina 61 orëshe Në RMV ndalesa e lëvizjes së popullatës filloi prej orës 16:00 dhe do të zgjasë deri të hënën në orën 05:00. Me këtë fil
"Trazoi" Lushnjën e Tiranën, policia jep detaje nga plagosja e Orgest Bilalit Policia e Shtetit ka regaur lidhur me ngjarjen e rëndë që ndodhi ditën e sotme në kryeqytet, ku si pasojë mbeti e plagos
Tronditet Tirana, si polici qëlloi ndaj dy të rinjve në kryeqytet Një shkëmbim me armë zjarri ka ndodhur pak më parë në Tiranë, ku si pasojë kanë mbetur të plagosur dy persona. Mësoh
Bonusi i lindjes, kempi dhe pagat e punonjësve: Rama shpjegon si do të paguhen Kryeministri Edi Rama në një dalje direkte deklaroi se jemi akoma herë për të nisur fillimin e shkollës. Rama ka shpj
Si të shmangim dhimbjet e shpinës kur punojmë në kompjuter nga shtëpia Në kohën kur bota po përballet me koronavirusin COVID-19, shumica e njerëzve kanë nisur të punojnë nga shtëpia. Më po
Kriza ekonomike "troket" te Napoli, De Laurentis shkarkon 30 punonjës Ndërkohë që çështja e ndërprerjes së pagave të futbollistëve ka mbetur ende e pazgjidhur, Napoli ka filluar të ndjejë gj
COVID-19/ Si mund të përfitojnë bizneset e mëdha hua nga qeveria? Qeveria ka hapur linjën e kredisë, me vlerë 11 miliardë lek, për bankat që do të japin kredi për biznesin e madh. Vendim
Të punosh nga shtëpia, si ja kanë dalë prindërit më fëmijët në karantinë (FOTO LAJM) Masat e marra për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, ka mbyllur në shtëpi 1/3 e banorëve të botës. Kjo siguri
Rama jep lajmin e mirë: 9,506 punonjës përfitojnë sot pagën e luftës! Kryeministri Rama ka njoftuar se 🟢9,506 punonjës e të vetëpunësuar dhe mbi 5,600 biznese kanë përfituar sot, Pag
Miratohet ''paga e luftës'' për më shumë se 10 mijë punonjës, sa biznese aplikuan Tatimet ka bërë verifikimet e duhura për bizneset, të cilat janë mbyllur për shkak të krizës së koronavirusit duke konst
Vuçiç: Jemi gati të bashkëpunojmë me Prishtinën kundër koronavirusit Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, shprehu gatishmërinë e tij për bashkëpunim të plotë me autoritetet në Prishtinë
UNIK/ Ky është kryeministri që punon si mjek për të luftuar koronavirusin Një shembull i veçantë vjen nga Irlanda ku kryeministri i këtij vendi, përveç menaxhimit të punëve të shtetit, ka vendos
Rama thirrje punonjësve që punojnë në të zezë: Denonconi punëdhënësin që të paguheni! "Ata që punojnë në një kompani në të zezë dhe sot janë në hall, ta denoncojnë se ku kanë punuar dhe kush është personi q
Qindra do mbeten pa punë, 70 % e kompanive paralajmërojnë shkurtim të punonjësve Një sondazh i Bashkimit të Prodhuesve Shqiptarë, i realizuar me 90 kompani, kryesisht biznese VIP e të mëdha, ka nxjerrë
"Babanë e varrosëm me qerre", historia tragjike e gjeneralit që punoi si punëtor llaçi Publikohet historia e panjohur e Todi Naços me origjinë nga Pogradeci, babai i të cilit, Spiro, mik i ngushtë i Fan Noli
Punonjëset për të rritur të penalizuara nga koronavirusi: Dikur fitonin qindra dollarë në ditë, po sot? Në këto kohë pandemie, seksi me pagesë nuk është një nga ato shërbimet që duhen me patjetër. Gazeta njujorkeze “NY Po
Pas lodhjes nga pacientët, prisni edhe ju të afërmin tuaj që punon në spital si kjo familje (VIDEO) Një infermiere që punon në një spital në Britaninë e Madhe është surprizuar nga familjarët e saj sa hapi derën e shtëpis
Do të zëvendësojë karantinën, Britania punon me një aplikacion që ndjek koronavirusin Një aplikacion që ndjek koronavirusin mund të ndihmonte shumë në ngadalësimin e numrit të personave me koronavirus. D
Rama flet për paketën financiare të ''luftës'', çfarë do të ndodhë me punonjësit që mbetën në shtëpi Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim virtual me bankat për paketën financiare të luftës. “Me bankat për p
Rezulton pozitiv ndaj koronavirusit çifti i bashkëshortëve nga radhët e bluzave të bardha në Mirditë Ka shkuar në 259 numri i të prekurve nga koronavirusi, ku 16 raste kanë rezultuar pozitivë gjatë 24 orëve të fundit.