999 rezultate për

puneve

Përplasje e fortë, Mali i Zi shpall non grata ambasadorin serb Ambasadori serb në Malin e Zi, Vladimir Bozovic është shpallur person “non grata”, ndërsa autoritetet vendase kanë kërk
Kërcënohet me jetë zv/ministri i Punëve të Brendshme Ministria e Punëve të Brendshme ka bërë të ditur se zëvendësministri Zafir Berisha është kërcënuar dhe se ai ka hapur ra
Vuçiç nuk lejohet të hyjë në Kosovë Presidentit serb, Aleksandar Vuçiç i është refuzuar kërkesa dërguar institucioneve të Kosovës për një vizitë atje. La
Vuçiç kërkon leje që të vizitojë sot Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, të enjten ka dërguar kërkesë në institucionet e Republikës së Kosovës për të rea
U lidhën me bujë në Përputhen, ndahet Ina dhe Geri Geri dhe Ina ka qenë çifti i krijuar në “Përputhen 1”, të cilët vendosën që të largohen nga emisioni për të krijuar një
"Nuk numërohen llojet e punëve që kam bërë", Uzuni rrëfen jetën e vështirë: Punoja në restorant dhe erdhi trajneri i futbollit Njerëzit më të fortë janë ata që kalojnë sprovat më të mëdha. E futbolli që është në një paralelizëm të saktë me mën
Qeveria e Kosovës ndan 230 mijë euro për MPB-në Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj ka ndarë 230 mijë euro për Ministrinë e Punëve të Brendshme të Kosovës. Më kërke
Turqia reagon ndaj vendimit të Kosovës për të hapur ambasadën në Jerusalem "Ngjall zhgënjim edhe sikur autoritetet kosovare ta mendonin ndërmarrjen e një hapi të tillë që do të përbënte shkelje t
Bujar Osmani bën betimin, i pari shqiptar në Maqedoninë e Veriut në rolin e ministrit të Jashtëm Tashmë Ministër i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka shkruar në lidhje me votimin e tij si ministër i Punëve të Jashtme,
Shqiptarët marrin edhe Ministrinë e Punëve të Jashtme në Maqedoninë e Veriut Kryesitë më të larta të LSDM-së dhe BDI-së kanë mbështetur marrëveshjen për formimin e qeverisë së koalicionit dhe kanë
"Ngjarja më e rëndë që ka ndodhur", diskutimi i Ramiz Alisë pas marrjes peng të peshkarexhës Janë publikuar disa dokumente arkivore të nxjerra nga një dosje voluminoze e Arkivit Qëndror të Shtetit (fondi i ish-Ko
Zbulohet raporti sekret i ministrit: Ushtarët e portit janë të implikuar në kontrabandë floriri Zbulohen disa dokumente të panjohura arkivore të nxjerra nga Arkivi Qëndror i Shtetit (fondi i ish-Komitetit Qëndror të
Policia maqedonase në aksion, kapin 301 shkelje për mosmbajtje të maskës Gjatë njëzet e katër orëve të kaluara në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut lidhur me masën e mosmbajtjes s
Raporti sekret për Ramiz Alinë: Në Durrës, peshkatarët tanë shkëmbejnë plaçka me italianët Publikohen disa dokumente të panjohura arkivore të nxjerra nga Arkivi Qendror i Shtetit (fondi i ish-Komitetit Qendror t
Thaçi: Do të sjell qetësi tek shqiptarët Kryetari i PDSH-se Menduh Thaçi tha se do të bëhet ministër i parë shqiptarë në ministrinë e punëve të brendshme. Ai
Kush janë 22 zëvendësministrat e emëruar nga Avdullah Hoti Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka emëruar 22 zëvendësministra në gjithsej 16 ministri. Në Qeverinë Hoti, Lidh
A do shtyhet më shumë Gjendja e Jashtëzakonshme? Nis mbledhja e Këshillit të sigurisë Në Vilën Vodno tashmë ka filluar mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare në të cilën do të diskutohet për gjendjen me
Teoria që po qarkullon në Gjermani: Pandemia synon kontrollin e popullit, çfarë fshihet pas? Disa politikanë gjermanë kanë shprehur shqetësimin, se teoritë konspirative mbi pandeminë e Coronës kanë mbërritur ndërk
Konjufca bisedon me homologun gjerman për liberalizimin e vizave Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Glauk Konjufca ka njoftuar se ka pasur një bisedë telefonike me minis
Tetova blindohet nga policia, Ministri i Punëve të Brendshme zbarkon në terren Ministri i Punëve të Brendshme (MPB), Naqe Çulev ka qenë sonte në Tetovë për të vizituar zyrtarët e policisë në disa pik