999 rezultate për

polonia

Polonia akuzon Rusinë për aksidentin e 10 prillit Kontrollorët rusë të trafikut ajror kanë keqorientuar aeroplanin presidencial polak, që u rrëzua në 10 prill të 2010-ës.
Rrëzimi i avionit, Polonia kundërshton raportin rus Kryeministri i Polonisë Donald Tusk e kritikoi sot si "të papranueshëm" raportin e Rusisë për rrëzimin e aeroplanit, ku
EURO 2012: Ukraina dhe Polonia shenojne perparim Polonia dhe Ukraina po bëjnë hapa positive, ndërsa përgatiten për kampionatin evropian të
Shqipëria humb nga Polonia Një gabim nga mbrojtësit e kombëtares kuqezi, i kushtoi Shqipërisë me humbje minimale në n
Polonia përballë Maqedonisë dhe Shqipërisë Të hënën kombëtarja e Polonisë në ora 20:30, në Rojtlingen, do të përballet
Polonia dhe Belgjika zyrtarisht njohin pavarësinë e Kosovës Polonia dhe Belgjika kanë njohur sot edhe zyrtarisht pavarësinë e Kosovës, kumtuan ministritë e
Polonia mbështet Kosovën e lirë dhe të pavarur Polonia mbështet "Kosovën e lirë dhe të pavarur" deklaroi presidenti i Shqipërisë Alfred M
Polonia njohu zyrtarisht Maqedonine me emrin kushtetues Me nje note diplomatike derguar Ambasades maqedonase ne Varshave, Polonia ka njohur zyrtarisht Maqedonine me emrin e saj