E FUNDIT/ Formacionet zyrtare, Juventus-Barcelona
999 rezultate për

pavaresise

Rita vjen me kërkesë të veçantë për organizatorët e koncertit Rita Ora nesër do të arrijë në Kosovë në orën 13:00, kurse në orën 15:00, bashkë me Këshillin Organizativ për Shënimin e
Mbretëresha Elizabeth II uron Presidentin Thaçi për dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës Madhëria e Saj, Mbretëresha Elizabeth II, në dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës, i ka dërguar një telegram urimi Pre
E paqartë mbajtja e seancës për Demarkacion Hashim Thaçit dhe Filip Vujanoviq për Demarkacionin, i ka hapur rrugë ratifikimit të kësaj marrëveshje, për të cilën jan
Del në qarkullim pulla postare e 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës Për nder të shënimit të dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës, më 17 shkurt 2018, në qarkullim postar do të vihet emis
Ministri gjerman komenton ndryshimin e kufijve në Kosovë Qeveria e Gjermanisë konsideron që një marrëveshje e mundshme mes Kosovës dhe Serbisë duhet të gjendet nga të dyja palët
New York Times shkruan për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës Gazeta prestigjioze amerikane "New York Times" ka shkruar për Kosovën, në prag të 10 vjetorit të pavarësisë. Andrew T
Rusia vazhdon qëndrimin kundër Pavarësisë së Kosovës Rusia, është duke lobuar pareshtur në përpjekje për ta paraqitur Kosovën si ‘gjysmë shtet’, në arenën ndërkombëtare.
Presidenca nuk i tregon emrat e mysafirëve që do të vinë për festime 70 delegacione ndërkombëtare do të vinë në Kosovë me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë. Mirëpo se kush janë ata nuk dih
Seanca solemne e Pavarësisë shtyhet për të dielën Seanca solemne që ishte paralajmëruar të mbahej më 17 shkurt për nder të dhjetëvjetorit të Pavarësisë, nuk do mbahet kët
Edi Rama merr pjesë në seancën e Kuvendit të Kosovës Seanca solemne për 10–vjetorin e Pavarësisë do të mbahet të dielën, ndërsa në seancë pritet të marrë pjesë kryeministri
Rita Ora përgatit dhuratën e saj për Kosovën në ditën e Pavarësisë (FOTO LAJM) Këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora, ka konfirmuar se me 17 shkurt për nder të Pavarësisë së Kosovës do ta mb
11 fakte rreth Ditës së shpalljes së Pavarësisë së Kosovës 17 shkurti i vitit 2008 kishte qenë një ndër ditët më të ftohta të vitit, mirëpo kjo nuk i kishte ndaluar qytetarët të d
Kuvendi i Kosovës me seancë solemne për 10-vjetorin e pavarësisë Në 10 vjetorin e pavarësisë së vendit, Kuvendi i Kosovës do të mbajë një seancë solemne për të shënuar këtë përvjetori.
Dhjetra delegacione zbarkojnë në Kosovë, ky është shkaku Për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, zyrtarë të lartë shtetëror nga mbarë bota po vizitojnë vendin dhe po d
Rita Ora: Po vij në Kosovë për 10 vjetorin e Pavarësisë (FOTO) Këngëtarja Rita Ora do jetë në Kosovë më 17 shkurt në ditën kur do të festohet 10 vjetori i pavarësisë. Këtë gjë e ka
Të premten ora e parë e mësimit i kushtohet pavarësisë së Kosovës Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka marrë vendim që të premten, në të gjitha shkollat fill
Në këtë orë Rita Ora do të përformojë në Prishtinë Këngëtarja më famë botërore, Rita Ora do të marrë pjesë në manifestimin qendror që do të organizohet në Prishtinë, për 1
Ndahen 600 mijë euro për festimet e pavarësisë Qeveria e Kosovës ka ndarë 600 mijë euro për shënimin e 10 vjetorit të Pavarësisë. Këto mjete janë ndarë nga Fondi i Rez
Rëfimi i Pavarësisë nga Lipjani Më 17 shkurt të vitit 2008, familja Sopa nga Komuna e Lipjanit, kishin gëzim të dyfishtë. Ishin shpallja e Pavarësisë
Në Pragë ndodh një veprim i turpshëm dhe skandaloz kundër Kosovës Në Pragë, me rastin e 10 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, ka filluar nënshkrimi i një peticioni me të cil