999 rezultate për

news

Si gazeta gjermane Bild ra në kurthin e "Fake News", më keq se në Shqipëri U duk si komplot gazetaresk. Përbërësit e tij: një rus misterioz, një komunikim delikat me email dhe një zgjedhje e mani
Kur "Fake News" bën Dua Lipën materialiste dhe Rita Orën atdhetare Lajmet e rrema ose sic njihen ndryshe " Fake News" u shfaqën përsëri në Kosovë e këtë herë në fushën e muzikës. Pak d
Krijohet loja vaksinë kundër fake news Një lojë me qasje edukative, u zhvillua nga një ekip studjuesish të Universitetit të Cambridge, në partneritet me shoqat
Moderatorja më e re flet për lidhjen me politikanin e PD-së Ish-Miss Universe Albania, Fjoralba Dizdari, prej pak ditësh është shfaqur në ekranin e ABC News si prezantuese e motit.
“Kush është ky i mbuluar nga mjekra”! Jonidës nuk i pëlqeu bashkëshorti në fillim Jonida Shehu është një nga moderatoret më të dashura të publikut shqiptar. Moderatorja shqiptare Jonida Shehu ka treguar
Ky është "fake news" më i madh që është shkruar për Ronaldon (FOTO LAJM) Kur Ronaldo takoi një person fill pas përfundimit të ndeshjes finale të Uefa Champions League të vitit 2014, në disa med
"Fake News" i Trump vs. "Kazani" i Edi Ramës Nga Dr. Elvin Luku “Fake news”, termi i përdorur gjerësisht nga kandidati republikan dhe më pas Presidenti Donal
Del lista e 20 shteteve më të fuqishme, Gjermania nuk është as e katërta SHBA ka mbajtur pozitën e parë si kombi më i fuqishëm në botë, pavarësisht rënies së respektit ndaj lidershipit të saj.
Rusia frikëson Vuçiçin, publikon `Fake News` për Kosovën Lajmi për arrestimin e gjashtë shqiptarëve në fshatin Llapnasellë të Graçanicës, të cilin e dha media ruse Sputnik, ësht
Sokol Balla e nis punën me një "Fake News" Sokol Balla është prezantuar tashmë në Vizion Plus dhe do të nisë edhe emisionin e tij në këtë televizion. Në prezant
BE emëron një grup të nivelit të lartë për të luftuar fake news Komisioni i BE-së ka emëruar një grup të nivelit të lartë prej 39 ekspertësh për të luftuar lajmet e rreme dhe dezinform
Rama s'e kursen ironinë me mediat, bën sikur ngatërron emrat e televizioneve Tashmë të gjithë janë bërë familjarë me termin kazan, që Kryeministri Edi Rama e përdor saherë t'ijepet rasti për median
Facebook njofton ndryshime të mëdha në News Feed Facebook po bën ndryshime të mëdha në Feedin e Lajmeve në mënyrë që përdoruesit të shohin më shumë përmbajtje nga miqtë
Franca përgatit ligjin për “fake news” Qeveria franceze do të paraqesë para fundit të vitit projektligjin për të dënuar “fake news” në periudha zgjedhore, dekl
Mediat e huaja vënë në shënjestër Shqipërinë pas protestave, pasqyrojnë dhunën në Kuvend Ditën e sotme në Tiranë u zhvillua protesta e opozitës ku mijëra njerëz mbushën rrugën para parlamentit duke shkaktuar e
Banorët e evakuuar: Të tjerët kanë mbetur ngujuar në shtëpi (VIDEO) Dhimbje per banoret qe jane detyruar te lene banesat e tyre te perfshira nga permbytjet. Shumë banorë janë detyruar t
Del edhe një "FAKE NEWS" për LDK-në Lidhja Demokratike e Kosovës njofton të gjitha mediet se nuk është duke u mbajtur Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së dhe ç
FAKE NEWS/ Si "mori dhenë" lajmi se BE kishte "fundosur" Ramën Gjatë mesditës së sotme u shpërnda në një pjesë të mirë të medias online lajmi se në një raport të tijin, Komisioni i Eu
Militantja e Tahirit sulmon gazetaren e News 24: Jeni të poshtër (VIDEO) Saimir Tahiri mbajti një deklaratë për mediat pasi doli nga selia e Kuvendit ku po mbahet edhe mbledhja e Komisionit të
E FUNDIT/ Terror në Fushë Arrëz, qëllohet me plumba shtëpia e një gruaje Një breshëri me armë zjarri është shënuar sot në Fushë-Arrëz. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës dhe shënjestra ka qenë shtë