999 rezultate për

nenkryetari

Medvegja po braktiset, kthehuni! Nëse do të vazhdojë shpërngulet e shqiptarëve me ritmin e deritanishëm, brenda pak viteve Medvegja do të mbetet vetëm ën
Komuna e Skenderajt do të drejtohet nga nënkryetari Brenda datës 8 janar, Sami Lushtaku pritet të betohet si kryetar i Komunës së Skenderajt. Në bazë të Ligjit të vetëqever
Bulqizë, nënkryetarit të bashkisë i vjedhin makinën Nënkryetarit të Bashkisë së Bulqizës, Adhurim Lika i vjedhin makinën. Mësohet se automjeti ishte parkuar para banesës në
PDK-ja nuk do kamera në vendvotime Ndonëse është hedhur ideja e vendosjes së kamerave në qendrat e votimit, PDK-ja është kundër instalimit të tyre. Sipas a
LSI: Jo hakmarrje politike por reformim të administratës Lëvizja Socialiste për Integrim shprehu sot shqetësimin në lidhje me strehimin e familjeve rome. Në një konference për s
Refuzohet kërkesa e AAK-së, VV-ja mban nënkryetarin e Kuvendit Glauk Konjufca do të mbetet në postin e nënkryetarit të Kuvendit të Kosovës, ndërsa Kryesia e Kuvendit ka refuzuar kërke
Sequi takon Nishanin në Presidencë Kreu i prezencës së BE-së në vendin tonë Ettore Sequi zhvilloi një takim mesditën e sotme me kreun e shteti Bujar Nishan
Protestë e qetë kundër amnistisë (VIDEO-FOTO) Ditën e sotme para Kuvendit të Kosovës është mbajtur një protestë për të kundërshtuar miratimin e ligjit të aministisë.
LSI: Blerja e votës, vepër penale Nënkryetari i LS-së, Ylli Manjani, kërkoi sot që të gjithë zgjedhëst duhet të verifikojnë emrat në listat si dhe u ka bë
Nasip Naço dorëhiqet nga posti i nënkryetarit të Kuvendit Nënkryetari i Kuvendit të Shqipërisë Nasip Naço ka dhënë dorëheqjen nga posti që mbante. Përfaqësuesi i Lëvizjes Sociali
Zëvendësimi i anëtarëve të KQZ-së, PS mbledhje grupi Partia Socialiste mblodhi sot grupin e saj parlamentar, nga ku pritet të dalë me një vendim mbi kandidaturat për vendet
Dorëheqjet në KQZ, priten debate në Kuvend Dorëheqja e dy anëtarëve të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve Denar Bibës dhe Albana Shtyllës, pritet të jetë sot në qend
Koalicioni PS-LSI, jep dorëheqjen nënkryetari i bashkisë Pas një sërë dorëheqjesh të bëra nga përfaqësuesit e LSI-së, sot ka dhënë dorëheqjen edhe nënkryetari i Bashkisë së Tira
Halimi akuzon Lushtakun për neopotizëm , keqqeverisje... Komuna e Skënderaj akuzohet për keqqeverisja nga qendra e gruas “Prehja”, që monitoron pjesën legjislative dhe ekzekutiv
LSI: Administrata të distancohet nga fushata Lëvizja Socialiste për Integrim ka ripërsëritur apelin ndaj klasës politike që fushata elektorale të mos zbehë përpjekje
Rregullorja e KQZ, diskutime mbi propozimet e anëtarëve socialistë Komisioni Zgjedhor i Zgjedhjeve diskuton sot rregulloren për organizimin dhe funksionimin e institucionit. Pika kryesore
Mashalla Petriti! (FOTO LAJM) 15-vjetori i masakrës së Prekazit është përkujtuar sot edhe në Tiranë, ku para bustit të Adem Jasharit janë vendosur buk
PLL takim me studentët: Mbani lart çështjen kombëtare Kryetari i Partisë Lëvizja e Legalitetit (PLL), Ekrem Spahia, i shoqëruar nga nënkryetari i kësaj force politike, Sulejm
LSI: Standartet e zgjedhjeve, jetike për demokracinë Partia Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar lidhur me bllokimin që po ndodh me ngritjen e ZAZ-ve në KQZ. Në një ko
Suedi, vritet nënkryetari i PDK-së Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës për Suedinë Murtez Xhema është vrarë të enjten nga një person i maskuar në