999 rezultate për

mars

Tifozët e Marseilles godasin me sende të forta rojet e sigurisë Sipas 'El Correo', dy rojet të sigurisë janë plagosur kur u sulmuan nga tifozët e Olympique de Marseille gjatë minutave
Kadri Veseli beson se demarkacioni kalon me 20 mars Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka shprehur besimin se përfundimisht çështja e demarkacionit do të marrë f
Ja çfarë ndodhi me 14 mars të vitit 2001 në Tetovë (VIDEO) Ishte 13 marsi i vitit 2001, kur tre grupe të U.Ç.Kombëtare me nga 11-12 veta u ngjitën rreth kalasë së Tetovës e cila ë
Donnarumma ul marshet e PSG-së: Jam i qetë dhe i lumtur Gianluigi Donnarumma nuk dëshiron t'ia dijë për spekullime teksa thekson se është i lumtur tek Milani pavarësisht thashe
Tirana, Prishtina, Durrësi dhe Peja ishin destinacionet e radhës të ICT Awards VI Turi i takimeve të edicionit të gjashtë të ICT Awards vijoi me gjashtë takime në javën e dytë të muajit Mars kur na ndaj
Sërish dëborë! Muaji mars do t'na surprizojë të gjithëve Nëse prisnit që muaji mars të sjellë pranverën, keni menduar gabim. Suprizat e këtij muaji i cili pritej të ishte i
Kane jasht fushave për disa javë Harry Kane mesa duket nuk do ta mbyllë sezonin në të njëjtën mënyrë siç e filloi. Anglezi në sfidën e të dielës ndaj
Nga 15 marsi qarkullimi bëhet pa zinxhirë Nga 15 nëntori deri më 15 mars të vitit 2018, në Kosovë dhe Maqedoni hyri në fuqi kompletimi i pajisjeve dimërore për të
Krishtlindje në Beograd edhe në mars? Pse jo? Dekorimet e fundvitit, që këtë vit po ndriçojnë qendrën e Beogradit që prej shtatorit, nuk po hiqen as në mars. “Për
KQZ thirrje partive: Deklaroni burimet e financimit deri më 31 mars Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka bërë thirrje të gjitha partive politike që të depozitojnë raportet e burimeve të fin
Ish-drejtori kundërshton prokurorinë nga arratia për Habilajt Kur ka më shumë se tre muaj që kërkohet nga drejtësia, për trafikun e drogës që bënte grupi i "Habilajve", Jaeld Çela, i
Xhaferi: Asnjëherë nuk do ta harrojmë holokaustin Holokausti është një nga periudhat më të errëta të qytetërimit njerëzor në shekullin e kaluar, sepse në mënyrën më bruta
Dhjetë kuriozitete për personat e lindur në muajin mars Personat e lindur në muajin mars janë kreativë, energjikë dhe të zjarrtë. Zbulimi i ri Mjekët': Thuaj 'Lamtumirë' Rru
Shtohen tensionet, Qiproja e rrethuar me anije turke Turqia ka vendosur së fundmi të kryejë një stërvitje ushtarake në det, në një kohë kur janë përshkallëzuar ndjeshëm tens
37 Vjet nga Protestat Studentore në Prishtinë Sot bëhen 37 vjet nga organizimi i demonstratës studentore, e cila është protesta e parë që u shtyp me dhunë nga policia
Protestuesit kërkojnë hetim për vrasjen e gazetarit sllovak Dhjetëra mijëra sllovakë kanë marrë pjesë në një protestë kundër qeverisë për të kërkuar hetim për vrasjen e gazetarit,
Javën e ardhshme tre seanca të Kuvendit, nuk është demarkacioni Kryesia e Kuvendit ka vendosur që vazhdimi i seancave plenare të mbajtura më 8, 9 shkurt dhe 1 mars, me pikat e papërfun
Tërbohen motrat Vjollca, çfarë bënë bukuroshet e televizionit për 8 mars (VIDEO) 8 marsi është festuar mbrëmjen e djeshme nga të gjithë, përfshirë ëtu edhe VIP-at. Edhe motrat Vjollca nuk kanë ndenj
Dalin fotot e harbimit të 8 Marsit: Kritika ndaj "Mbretit të Duhanit" (FOTO LAJM) 8 Marsi cilësohet si Dita Ndërkombëtare e Grave në botë pavarësisht se këtu festohet si Dita e Nenës, ndërsa vitet e fun
Partnerja e moderatorit publikoi foton më domethënëse në këtë 8 Mars (FOTO) Partnerja e moderatorit dhe gazetarit Alban Dudushi, Bieta Sulo ka bërë një nga postimet më të veçanta për ditën e 8-mar